18 grudnia podpisano rekomendacje Komisji Europejskiej dla rozpatrzenia w 2016 roku wprowadzenie ruchu bezwizowego dla Ukrainy.

Prezydent Petro Poroszenko powiedział, że nie ma żadnych wątpliwości co do wprowadzenia ruchu bezwizowego przez Radę UE. Zapewnił o tym w wywiadzie dla kanału Inter.

Nie mam żadnych wątpliwości, że w 2016 roku Ukraińcy otrzymają prawo do przekraczania granicy UE bez starania się wcześniej o wizę– zapewnił telewidzów Poroszenko.

18 grudnia Komisja Europejska wydała rekomendacje dla Rady UE aby ta rozpatrzyła w 2016 roku możliwość wprowadzenia ruchu bezwizowego z Ukrainą. Nie jest to jednak jednoznaczne z wprowadzeniem go. Ukraina będzie kontrolowana pod kątem walki z korupcją i przemytem.

TASS/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz