Rosyjskie organa ścigania zatrzymały prezesa i zastępcę prezesa Newskiej Manufaktury, w której doszło w poniedziałek do groźnego pożaru.

Jak podała we wtorek agencja informacyjna Interfax zatrzymani zostali poddani wstępnemu przesłuchaniu. Nie wiadomo jeszcze czy i jaki środek zapobiegawczy zostanie wobec nich zastosowany. Komitet Śledczy podejrzewa ich o przestępstwo z paragrafu mówiącego o „przeprowadzeniu prac bądź udzieleniu usług nie odpowiadających wymogom bezpieczeństwa życia i zdrowia konsumentów, z doprowadzeniem do śmierci”.

Komitet Śledczy nie ujawnił nazwisk zatrzymanych. Wiadomo tylko, że prezes Newskiej Manufaktury urodził się w 1973 r., a jego zastępca w 1984 r. Interfax ujawnił, że inspekcje Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, które w Rosji nadzoruje straże pożarne, wykryły w latach 2020-2021 r. szereg naruszeń przepisów przeciwpożarowych w konstrukcji i eksploatacji powierzchni użytkowych w zabytkowym budynku dawnej fabryki, który wczoraj spłonął. Inspekcje miały zalecić przerwanie eksploatacji pomieszczeń do czasu usunięcia naruszeń.

Śledczy twierdzą, że właśnie z powodu tych naruszeń doszło do wczorajszego, tragicznego w skutkach, pożaru. Podkreślają, że szefostwo spółki Newska Manufaktura zdawało sobie sprawę z naruszeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W poniedziałek około południa w Petersburgu zajął się ogniem budynek zabytkowej fabryki wykorzystywany obecnie zarówno przez firmy jak i na potrzeby mieszkalne. Pożar miał wybuchnąć na jednej z hal produkcyjnych. Płomienie rozszerzały się bardzo szybko i w efekcie ogarnęły pomieszczenia o powierzchni 10 tys. m kw. W akcji gaśniczej zginął jeden strażak, a trzech odniosło obrażenia, w tym dwóch ciężkie.

interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz