Paweł Kowal deklaruje, że może doradzać prezydentowi Dudzie

Były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PiS zadeklarował, że może doradzać prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Paweł Kowal zaznaczył jednak, że priorytetem jest dla niego praca habilitacyjna.

Jestem w szeroko rozumianej drużynie prezydenta Andrzeja Dudy. Popieram go w ramach obozu zjednoczonej prawicy. Jednak to wsparcie nie oznacza od razu zaangażowania w sensie zawodowym. Mam dziś zobowiązania naukowe, związane z terminem złożenia pracy habilitacyjnej. Jako człowiek poważny nie przerywam tego, co zacząłem. Natomiast prezydentowi doradzać mogę z zewnątrz, jestem do dyspozycji. Czasem niezależny doradca może być niemniej pomocny niż etatowy urzędnik– powiedział Paweł Kowal w wywiadzie dla “Super Expressu”.

Według polityka interes Polski i państw Europe Środkowej jest zbieżny:

Polityka ta nie jest zabawą staroświeckich panów w melonikach i eleganckich garniturach. Nie może też polegać na wzajemnym poklepywaniu się po plecach. W polityce zagranicznej trzeba zabiegać o realizację własnych interesów. Przede wszystkim – o budowanie dobrej relacji i współpracy z państwami Europy Środkowej, z którymi mamy zbieżne interesy– twierdzi Paweł Kowal.

“Super Express” / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. leo69
  leo69 :

  A to k..as !!doradca .. ha,ha, już się ha..o ( z upadlińska ) chce przykleić do okretu. Ocknął się upaiński pachoł. Nagle okazuje się , że Polska ma takie same cele polityczne jak, Czesi, Słowacy, Wegrzy ?? Całym swoim postępowaniem i postawą ten upadliniec świadczy oczym innym . Ale tylko krowa nie zmienia poglądów. Prawda ??

  • zan
   zan :

   Tu nie chodzi o trafność opinii, ale ich słuszność z punktu widzenia Starszych i Mądrzejszych. Kowal jako banderowski wychowanek stajni Sorosa oraz (leciutko) powiązany z WSI będzie świetnym doradcą i dla dziewiczego Dudy i dla anty systemowego Kukiza.

   • zan
    zan :

    Kukiz uznał Kowala za najlepszego posła polskiego sejmu, a Duda znany jest z proukraińskiego poszczekiwania oraz gotowości wysłania polskich żołnierzy na Ukrianę – jeśli tylko z NATO padnie taki rozkaz. Czemu ma im nie “doradzać” ukraiński fanatyk? Pasują do siebie.