Papież Franciszek wezwał w niedzielę do międzynarodowej współpracy naukowej w celu odkrycia szczepionki na koronawirusa – przekazuje Agencja Prasowa Reuters.

W niedzielę papież Franciszek nakłaniał do wzmożenia międzynarodowej współpracy naukowej w celu przyspieszenia wynalezienia szczepionki na koronawirusa – informuje Agencja Prasowa Reuters. Jego zdaniem należy uczynić wszystko aby umożliwić szczepienie wszystkim ludziom.

Franciszek ze względu na zamknięcie Włoch ogłosił swoje wezwanie z papieskiej biblioteki, podziękował także wszystkim osobom, które na całym świecie wykonują pracę umożliwiającą funkcjonowanie społeczeństwa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zachęcił do niezwracania uwagi na zwady i kontynuowania pracy na rzecz walki z koronawirusem, który zainfekował około 3,5 miliona osób i zabił ponad 240 tysięcy. „W rzeczywistości, najistotniejsze jest zjednoczone naukowych wysiłków w jak najbardziej przejrzystym stopniu, razem odnajdziemy szczepionkę i przygotujemy leczenie”.

Zdaniem papieża ważne jest aby światowi przywódcy zagwarantowali dostęp do podstawowych technologii tak żeby każda zarażona osoba, w każdej części świata, mogła liczyć na otrzymanie stosownego leczenia.

Zobacz też: Papież Franciszek i abp Gądecki krytycznie o izolowaniu ludzi od Mszy św.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, papież Franciszek odprawił 1 maja, gdy Kościół obchodzi święto św. Józefa Robotnika, Mszę św. za wszystkich pracowników. Podczas kazania poruszył temat godności i sprawiedliwości w świecie pracy.

W homilii Franciszek zastanawiał się nad czytaniem tego dnia (Rdz 1: 26-2: 3), które opowiadało o stworzeniu mężczyzny i kobiety na obraz i podobieństwo Boże. Skupił swoją uwagę na Bożej „pracy” wykonanej w akcie kreacji. Papież powiedział, że Bóg powierzył ludzkości zadanie kontynuowania tego wysiłku.

„Praca jest dokładnie kontynuacją dzieła Boga. Ludzka praca jest powołaniem, które ludzkość otrzymała od Boga od czasu stworzenia wszechświata. Jest to praca, która upodabnia nas do Boga, ponieważ dzięki niej mężczyźni i kobiety działają jako twórcy i są zdolni do tworzenia wielu rzeczy, także tworzenia rodziny” – stwierdził papież.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz