Wszyscy jesteśmy powołani do świętości i o tym przypomina nam dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych – podkreślał papież Franciszek w trakcie rozważań przed modlitwą Anioł Pański.

Wybranie czystości, łagodności i miłosierdzia; wybranie powierzenia się Panu w ubóstwie ducha i w utrapieniu; zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości i pokoju oznacza pójście wbrew głównemu nurtowi mentalności tego świata, wbrew kulturze posiadania, bezsensownej zabawy, arogancji wobec najsłabszych. Tą ewangeliczną drogą podążali święci i błogosławieni – cytuje słowa Ojca Świętego portal „Radio Maryja”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Papież zaznaczył, że każdy jest powołany do świętości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dzisiejsza uroczystość, która wysławia Wszystkich Świętych, przypomina nam o osobistym i powszechnym powołaniu do świętości i proponuje nam pewne wzorce tej drogi, którą każdy podąża w wyjątkowy, niepowtarzalny sposób, zgodnie z „wyobraźnią” Ducha Świętego” – powiedział Ojciec Święty.

Papież nawiązał także do beatyfikacji założyciela Rycerzy Kolumba ks. Michaela McGivneya, które odbyła się wczoraj.

„Zaangażowany w ewangelizację, pracował na rzecz zaspokojenia potrzeb osób ubogich, krzewiąc wzajemną pomoc. Niech jego przykład pobudza nas wszystkich, byśmy coraz bardziej dawali świadectwo Ewangelii miłosierdzia. Brawa dla nowego błogosławionego!” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Papież Franciszek wezwał Polaków, by szanowali ludzkie życie

Jutro, z racji na wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, papież Franciszek będzie sprawował Eucharystie ma cmentarzu Campo Santo Teutonico w Watykanie. Ojciec Święty podkreślał, że będzie się duchowo łączył z osobami, które przestrzegając przepisów sanitarnych, idą w tych dniach modlić się na groby swoich bliskich.

radiomaryja.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz