Premier żydowskiego państwa położonego w Palestynie, Benjamin Netanjahu, powiedział, że na terytorium obecnego Izraela 100 lat temu żyła ludność arabska, lecz „nie było jej zbyt wiele”. Stoi to w sprzeczności z faktami – w roku 1922 na Brytyjskim Terytorium Mandatowym Palestyna żyło ponad 590 tysięcy Arabów przy około 85 tysiącach Żydów.

„Byliśmy tutaj nie tak dawno temu, jedynie 4000 lat”– powiedział przewrotnie Netanjahu, upatrując ciągłości między biblijnymi Żydami a współczesnymi wyznawcami judaizmu z różnych stron świata, skupionymi w Palestynie głównie po utworzeniu państwa Izrael w roku 1948.

„Nie jesteśmy Belgami w Kongo [Belgowie prowadzili tam brutalną politykę kolonizacyjną, dopuszczając się ludobójstwa – red.]ani Francuzami w Algierii, ani Hiszpanami w Meksyku. Byliśmy tutaj długi czas. Ale uznajemy, że są tutaj też inni, mimo że przybyli tu tysiące lat później. Oni wciąż tu mieszkają i musimy koegzystować”– powiedział izraelski premier. Netanjahu dodał, że w XIX wieku „żyli tu Arabowie, lecz nie było ich zbyt wielu”.

Tymczasem, jak przypomina „Times of Israel”, w roku 1922 na Brytyjskim Terytorium Mandatowym Palestyna żyło ponad 590 tysięcy Arabów przy około 85 tysiącach Żydów.

Prof. Szlomo Sand z Uniwersytetu Tel-Awiwskiego w Izraelu przekonuje, że współczesny naród żydowski został wymyślony w XIX wieku przez syjonistów, nie ma zaś nic wspólnego z biblijnymi Żydami. Potomkami tych ostatnich mają być w przeważajacej mierze Palestyńczycy, którzy zostali w toku dziejów zarabizowani, poddani wpływom arabskim – także w wyglądzie zewnętrznym:

„Potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy. Ludzie ci zostali bowiem zarabizowani po tym, gdy w VII wieku Palestyna została podbita przez Arabów. Nie ma się im zresztą co dziwić. Arabowie ogłosili, że każdy, kto uzna Mahometa za proroka, zostanie zwolniony od podatków”– tłumaczył profesor w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita”.

Profesor Sand wyjasnił też, skąd się wzięli ludzie wyznania mojżeszowego w Europie i czy wypędzenie Żydów przed Rzymian miało miejsce naprawdę:

„Mit o wypędzeniu Żydów to wytwór chrześcijańskiej propagandy z IV wieku. Miała to być kara za zabicie Syna Bożego. Właśnie do tego mitu nawiązali syjoniści w XIX wieku. Aby zbudować naród, trzeba było spreparować jego pamięć. Francuscy nacjonaliści odwoływali się do starożytnych Galów, włoscy do Juliusza Cezara, a niemieccy do Teutonów. Żydzi wzięli z nich przykład. Ogłosili, że Rzymianie wypędzili ich przodków z Palestyny, ci rozeszli się po całej ziemi, ale teraz muszą znowu połączyć się w jeden naród”– mówił profesor. Jak zaznacza naukowiec, żydami nie byli ludzie narodowości żydowskiej, lecz żydami (stąd mała litera na początku) byli wyznawcy judaizmu:

„Tak, ale wszyscy ci ludzie nie są wcale potomkami wypędzonych Żydów z Palestyny. Mało tego, w sensie etnicznym wcale nie są Żydami. To przedstawiciele rozmaitych innych ludów i narodów, których przodkowie przed wiekami nawrócili się na religię judaistyczną. Żydzi znaleźli się na całym świecie nie dzięki jakiejś mitycznej wędrówce ludów, tylko dzięki masowemu nawracaniu! Bycie Żydem w Europie czy Afryce nie miało nic wspólnego z narodowością. Żydami byli po prostu wyznawcy judaizmu”– zaznaczał Szlomo Sand.

W tym samym wwiadzie profesor wyjaśnił też genezę żydów w Polsce:

„Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale – tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa – całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce. Odpowiedź na pańskie pytanie jest więc prosta: 75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego”– czytamy w wywiadzie.

Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale – tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa – całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce. Odpowiedź na pańskie pytanie jest więc prosta:

75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego.

– See more at: http://www.bibula.com/?p=59583#sthash.ObOI7qvB.dpuf

Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale – tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa – całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce. Odpowiedź na pańskie pytanie jest więc prosta:

75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego.

– See more at: http://www.bibula.com/?p=59583#sthash.ObOI7qvB.dpuf

Mit o „powrocie Żydów do Izraela” jest jednym z fundamentów syjonizmu i syjonistycznego państwa Izrael. Wątek wypędzenia Żydów przez Rzymian i powrotu do „ojczyzny” został zapisany także w deklaracji niepodległości Izraela z 1948.

Profesor Szlomo Sand jest autorem głośnej książki „Wymyslenie żydowskiego narodu”. W Izraelu pozycja ta przez 19 tygodni znajdowała się na liście najlepiej sprzedajacych się książek. We Francji zdobyła z kolei zdobyła prestiżową nagrodę Prix Aujourd’hu. Rozprawa naukowa profesora została skrytykowana między innymi przez Federację Syjonistyczną Wielkiej Brytanii i Irlandii.

„Rzeczpospolita” / „Times of Israel”/ Kresy.pl

Mit o wypędzeniu Żydów to wytwór chrześcijańskiej propagandy z IV wieku. Miała to być kara za zabicie Syna Bożego. Właśnie do tego mitu nawiązali syjoniści w XIX wieku. Aby zbudować naród, trzeba było spreparować jego pamięć. Francuscy nacjonaliści odwoływali się do starożytnych Galów, włoscy do Juliusza Cezara, a niemieccy do Teutonów. Żydzi wzięli z nich przykład. Ogłosili, że Rzymianie wypędzili ich przodków z Palestyny, ci rozeszli się po całej ziemi, ale teraz muszą znowu połączyć się w jeden naród – See more at: http://www.bibula.com/?p=59583#sthash.ObOI7qvB.dpuf
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan
    zan :

    Kiedyś myślałem, że oni tam żyją od wieków w niezgodzie. Do konfliktu palestyńsko-izraelskiego podszedłem bez uprzedzeń. Któregoś razu zacząłem drążyć temat i oczy przetarłem ze zdumienia. Żydzi w XX wieku na chama dokonali inwazji na gęsto zaludnione tereny, zrobili czystki, a teraz odstawiają ofiary które jacyś fanatycy niby chcą zepchnąć do morza. Skala propagandy w tej kwestii jest po prostu niesamowita. Palestyna zwróciła moją uwagę na potęgę międzynarodowego żydowstwa. No bo skoro ktoś kontroluje propagandę w supermocarstwach, to słaby być nie może. Śledztwo prowadzi do żydowskich bankierów, którzy w XIX wieku zbudowali potęgę żydostwa. Nota bene, Izrael obiecali Brytyjczycy Rothschildowi (deklaracja Balfura). Ostatni krzyk bestii, to A.Duda mówiący, że…Żydzi są narodem wybranym. Nie że byli – wg. Starego testamentu, i nie są wg. Nowego. Nie, oni wg. Dudy nadal są wybrani. Budzi to uzasadnione obawy czy Polacy nie podzielą losu Palestyńczyków.