Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskie zbliża się wielkimi krokami. Owen Tudor z brytyjskiej centrali związkowej TUC uważa, że wyjście z UE będzie oznaczać utratę milionów miejsc pracy.

Tudor uważa, że najwięcej miejsc pracy ubędzie w gałęziach gospodarki, które są nastawione na eksport. Wymienił m.in. branżę motoryzacyjną czy chemiczną. Ilość miejsc pracy ma zmniejszyć się, bo UK nie będzie miało dostępu do unijnego rynku. Utrata dostępu może też spowodować, że zagraniczni inwestorzy nie będą chcieli inwestować na Wyspach.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) również ostrzega przed Brexitem. Według niej brytyjska gospodarka w jego wyniku do 2020 roku skurczy się o 3 proc. a do 2030 roku o 5 proc.

Brytyjczycy wypowiedzą się w kwestii pozostania w Unii Europejskiej 23 czerwca 2016 roku.

polskieradio.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz