Prof. Stephen F. Cohen i neokonserwatywny ekspert Max Boot dyskutowali na temat spotkania prezydentów Trumpa i Putina w Helsinkach.

Prof. Stephen F. Cohen to znany amerykański rusycysta i były wykładowca uniwersytetów Princeton i Yale. Max Boot to amerykański autor, historyk wojskowości i ekspert powiązany ze środowiskiem amerykańskich neokonserwatystów. Podczas rozmowy w programie Andersona Coopera w telewizji CNN, Cohen powiedział, że nie widzi nic „niezwykłego” w odbytym między Trumpem a Putinem szczytem w Helsinkach i w odniesieniu do uwagi, że nadal nie wiadomo o czym rozmawiali prywatnie Trump i Putin, Cohen wymienił tematy, które podał podczas wspólnej konferencji prasowej Putin. „Wierzysz Władimirowi Putinowi w tej sprawie?” – zapytał zaskoczony prowadzący program Cooper. Cohen odparł: „Nie chcę cię zaszokować, ale wierzę Władimirowi Putinowi w wielu sprawach.” Boot, który jest znanym zwolennikiem amerykańskiego imperializmu , zarzucił Cohenowi, że jest „apologetą Putina”. Boot zaznaczył, że „wielu członków wywiadu uważa, że jest coś wysoce podejrzanego w relacji Putina i Trumpa”, przytaczając sugerowaną niechęć Trumpa do grożenia rosyjskiemu przywódcy. Cohen postawił wobec tego pytanie: „Nie mam pojęcia, o czym mówi pan Boot (…) Chce, żeby Trump groził Rosji? Dlaczego mielibyśmy grozić Rosji?”

Cohen zarzucił Bootowi, że ten byłby w pełni usatysfakcjonowany, gdyby doszło do podtapiania Putina przez Trumpa w Helsinkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cohen: demonizowanie Putina osiągnęło poziom maniakalny

kresy.pl / cnn
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz