Według ponadpartyjnej grupy senatorów i sponsorów nowej ustawy, dotychczasowe sankcje skierowane przeciwko Rosji okazały się niewystarczające.

Nowe sankcje mają być skierowane przeciwko wielu czołowym rosyjskim politykom i oligarchom. Ustawa ma również na celu ograniczenie zdolności Rosji do pozyskiwania długów państwowych i ograniczenie możliwości poszukiwania inwestycji w domenie projektów energetycznych oraz zakazuje wydawania licencji obywatelom amerykańskim i firmom mającym nadzieję na angażowanie się w rosyjskie projekty naftowe. Senacka ustawa sankcyjna wyraża również silne poparcie dla NATO i wymaga zgody 2/3 Senatu w przypadku głosowania nad propozycjami opuszczenia Sojuszu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Mianem „ustawy sankcyjnej z piekła rodem”, określił incijatywę republikański senator Lindsey Graham. „Obecny reżim sankcji nie powstrzymał Rosji przed ingerencją w zbliżające się wybory” – stwierdził Graham. Z kolei senator Robert Menendez podkreślił, że adminsitracja Donalda Trumpa nie przestrzega w pełni sankcji nałożonych na Rosję w ubiegłym roku. „Ta ustawa jest kolejnym krokiem w dociskaniu Kremla i doprowadzi do pełnego potępienia Kongresu Stanów Zjednoczonych, tak aby Putin w końcu zrozumiał, że USA nie będą dłużej tolerować jego zachowania” – powiedział Menendez.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Senator John McCain w oświadczeniu napisał: „Dopóki Putin nie poniesie poważnej ceny za swoje czyny, ataki na naszą demokrację będą trwały. Ustawa ta opierałaby się na najsilniejszych sankcjach nałożonych na reżim Putina za atak na demokratyczne instytucje, naruszenie międzynarodowych traktatów i oblężenie otwartych społeczeństw poprzez cyberataki i kampanie dezinformacyjne.”

Ustawa musiałaby zostać przegłosowana zarówno przez Senat, jak i Izbę Reprezentantów i zostać następnie podpisana przez prezydenta Trumpa, aby stać się obowiązującym prawem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UE nałożyła sankcje na firmy budujące most krymski

kresy.pl / reuters / the hill

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz