Twierdzą oni, że wyjście z Unii Europejskiej pobudziłoby brytyjską gospodarkę

Wśród ekonomistów zaangażowanych w poparcie Brexitu znaleźli się m. in. profesor Patrick Minford, dawny doradca byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher oraz Gerard Lyons były główny ekonomista Standard Chartered Bank. Stwierdzili oni, że opuszcze Unii wytworzy dodatkowy wzrost brytyjskiej gospodarki o 4 proc. w ciągu 10 lat.

Korzyści wynikałyby z wyłączeniaa Wielkiej Brytanii z unii celnej, nakładającej taryfy na sprowadzone produkty. Likwidacja tego wymogu przyniosłaby 8-proc. spadek cen. Ekonomiści popierający kampanię „Leave” twierdzą, żę Wielka Brytania mogłaby i powinna zawrzeć z Unią umowę podobną do tej, jaką Chiny i USA mają ze Światową Organizacją Handlu WTO.

Wsparcie ekonomistów dla Brexitu to nowy element przed referfendum. Do tej pory słyszano tylko głosy ekonomistów popierających pozostanie w Unii Europejskiej.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz