Premier Węgier podkreślił, że jego kraj wydał dodatkowy miliard euro na ochronę granic Unii Europejskiej i oczekuje zwrotu połowy tej kwoty.

Viktor Orban w nagraniu z Brukseli, które umieszczono na jego profilu na Facebooku stwierdził: Węgry chcą, by zostało im zwrócone co najmniej 0,5 mld euro wydanych na ochronę granicy Węgier i zarazem granic Unii Europejskiej.

Dodał również: I oczywiście trzeba podjąć kwestię pieniędzy. Czas na merytoryczne rozmowy. Wydaliśmy ponad miliard euro na ochronę granicy. Bronimy nie tylko siebie, ale i Europy. Niech nam zostanie zwrócona przynajmniej połowa. Ten temat muszę dziś podjąć.

CZYTAJ TAKŻE: Orban: nie będzie zgody w kwestii podziału imigrantów

Węgierski premier zapowiedział również wystąpienie z propozycją, którą nazwał procedurę czerwonej kartki. Miałaby ona doprowadzić do wzrostu roli parlamentów narodowych i by miały one prawo zatrzymać trwające w Europie spory, jeśli uważają, że naruszają one interesy narodowe danego kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Orbana podkreślił, że najważniejszym tematem szczytu w Brukseli to wewnętrzne przekształcenie UE. Dodał, że w tej sprawie padają zupełnie absurdalne propozycje, np. aby przy podziale miejsc w Parlamencie Europejskim wziąć pod uwagę nie tylko obywateli, ale też migrantów, co jest nie do przyjęcia, gdyż UE należy do Europejczyków i do obywateli Europy.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz