Premier Węgier Viktor Orbán skrytykował w sobotę “ofensywę LGBTQ” i federalizm UE. Wyraził nadzieję, że po przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego umocni się w nim blok przeciwny federalizmowi reprezentowanemu przez Niemcy i Francję.

Węgierski premier przemawiał do uczestników uniwersytetu letniego i obozu dla młodzieży węgierskiej w Baile Tusnad w Siedmiogrodzie w Rumunii. Zadeklarował, że jego rząd będzie bronił chrześcijańskich korzeni kraju – podaje agencja Reuters.

Wyraził też nadzieję, że po przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego umocni się w nim blok przeciwny federalizmowi reprezentowanemu przez Niemcy i Francję.

Zdaniem Orbána, UE albo będzie imperium, albo unią narodów. “Nie powinniśmy mieć złudzeń: federaliści usiłują nas wyprzeć” – podkreślił węgierski premier. Jak dodał, “otwarcie chcieli zmiany rządu na Węgrzech”. Przypomniał, że to samo odnosi się do Polski.

Przeczytaj: Prawie 40 ambasad, w tym USA i Ukrainy, skrytykowało Węgry za “ograniczanie praw LGBT”

Orbán zwrócił uwagę, że równowaga między federalistami a narodami niechętnymi oddaniu większej władzy Brukseli została zachwiana, gdy Wielka Brytania opuściła blok. Teraz tylko Warszawa i Budapeszt “trzymają się swojego [antyfederalistycznego] stanowiska – dodał.

“UE odrzuca chrześcijańskie dziedzictwo, przeprowadza wymianę ludności poprzez migrację (…) i prowadzi ofensywę LGBTQ” – powiedział Orbán.

Zobacz także: DW: Rząd Niemiec chce “federalnego państwa europejskiego”

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply