Premier Węgier Orban opublikował na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” specjalny artykuł, w którym tłumaczy stanowisko swojego kraju ws. imigrantów.

Zdaniem Orbana mamy do czynienia z groźbą „stale nabrzmiewającej współczesnej wędrówki ludów”i Węgry muszą dbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. „Ten, kto przeżywa najazd, nie może nikogo więcej przyjąć”– tłumaczy.

Jego zdaniem, to europejscy politycy są współwinni wybuchu kryzysu emigracyjnego.

Każdy europejski polityk, który robi imigrantom nadzieję na lepsze życie i zachęca ich do porzucenia całego dobytku w swojej ojczyźnie, aby ryzykując życie uciekać do Europy, postępuje nieodpowiedzialnie– wyjaśnia Orban.

Według węgierskiego premiera Europa powinna zacząć strzec własnych granic zewnętrznych.

Dlatego tak ważny jest mur zbudowany przez Węgrów. Nie robimy tego dla zabawy, lecz dlatego, że jest to konieczne– podkreślił Orban. Uznał za „deprymujące”, że oprócz Węgrów i Hiszpanów żaden inny kraj nie chce bronić europejskich granic.

Węgierski lider zwrócił tez uwagę, że do Europy napływają zupełnie obcy kulturowo ludzie.

Są w większości nie chrześcijanami, lecz muzułmanami– stwierdza węgierski polityk. – Jeżeli stracimy ten problem z oczu, może okazać się, że europejska idea stanie się na własnym kontynencie mniejszością –napisał premier Węgier.

PAP/KRESY.PL

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  „Europejska idea” od samego początku była mniejszością na własnym kontynencie. W Europie zawsze ( z wyjątkiem schyłkowego okresu istnienia RON i rewolucji anty-francuskiej) istniały: Wyraźny szkielet społeczny, kręgosłup moralny, ksenofobia, chęć narzucania swojej wiary i przekonań ludom „prymitywniejszym” ( czytaj każdemu). Wartości takie jak: Tolerancja, równość, wielokulturowość. NIE SĄ wartościami EUROPEJSKIMI!!! Zostały przywiezione Z USA przez żydów i masonów po dwóch wojnach światowych.

  • zan
   zan :

   Ta „równość” demoliberalizmu to zwykły chwyt marketingowy, bardzo podobny jak w komunie. Najważniejsza rzecz: rodziny bankierskie (od początku XX wieku) nie płacą podatku spadkowego ani podatków. Korporacje (większosć udziałowców jest „nieznana”) praktycznie nie płacą (coś rzędu 1% zysku po optymalizacji). Natomiast Kowalki ma wysoki PIT, VAT, a i tak słyszy w TV, że jest marnym pasożytem, bo gdyby nie zagraniczne korpo, to by gruz żarł. Dodajmy do tego SS działające jak np. w sprawie Olewnika (tak się dzieje na calym świecie), takie sprawy jak Preston Tucker (USA), Roman Kluska (Polska). I mamy k…wa równość, wolność. Ale dla debili oglądających Taniec Z Gwiazdami. W Polsce ludzie na kilka lat są wsadzani do psychuszek jak kiedyś w ZSRR, jakaś pi.. AI robiła pikiety?

  • zan
   zan :

   Ci koczownicy co sterują procesami doskonale rozumieją. Zdefiniowali wroga (silne narody, silni, niezależni liderzy lokalni) i wdrożyli procedury zaradcze: zniszczenie narodów imigracją, zwalczanie autentycznych liderów. Dlatego w Europie rządzą jakieś pajace typu Holland, Merkel, Tusk – tzn. „rządzą”, bo to pacynki. Koczownicy PRAWDZIWEGO lidera po prostu BOJĄ się, bo on jest niesterowany. Taki lider jest jak niezdobyty zamek w wojnie średniowiecznej. Nie możesz wejść w głąb wroga mając takie zamki na tyłach.