Według Viktora Orbana, międzynarodowe organizacje na Węgrzech „pozujące na grupy obywatelskie”, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności . Jego zdaniem służą one interesom globalnego kapitału.

– Przez ostatnich ponad 20 lat tolerowaliśmy obecność tych organizacji, ale kiedy przyszło do sprawy migracji i ich zachowanie, to było za dużo– powiedział Orban w wywiadzie z publicznym Radiem Kossuth.

Przeczytaj: Wiceszef Fideszu: NGO finansowane przez Sorosa powinny zostać wymiecione z Węgier

– Węgry nie mogą pozwolić sobie pozwolić na posiadanie [na swoim terytorium] organizacji owianych tajemnicą… nieustannie zachęcających migrantów do naruszania węgierskiego prawa i wkraczania do kraju –mówił szef węgierskiego rządu. Jego zdaniem, w ten sposób organizacje „powiązane przede wszystkim z Georgem Sorosem”, służące globalnemu kapitałowi, „przekroczyły granicę”.

Przeczytaj: Tajny raport węgierskich służb dowodzi, że Soros stoi za proimigranckim lobby?

Zobacz także: Soros: UE powinna przyjmować co najmniej milion uchodźców rocznie

Orban skrytykował również planowaną przez UE systematyczną kontrolę granic, nazywając to „szaleństwem”. Zaznaczył, że podczas gdy nielegalni migranci są wpuszczani do UE, praworządni Europejczycy są poddawani drobiazgowym kontrolom.

Zdaniem Orbana, Unia Europejska „nie jest imperium niebiańskiego spokoju, ale raczej polem bitwy, na którym wciąż musimy walczyć z biurokratami, by nie mogli odebrać Węgrom uprawnień”.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz