Oman: Sułtan nie żyje. Następca już został zaprzysiężony

Zmarł w wieku 79 lat, rządzący Omanem od 1970 roku, sułtan Kabus ibn Sa’id. Następcą został Haitham bin Tariq Al Said, kuzyn zmarłego. Informację podała dzisiaj Al Jazeera.

Były minister kultury kultury został zaprzysiężony w sobotę rano, zaledwie w kilka godzin po ogłoszeniu śmierci sułtana Kabusa.

Państwowa telewizja poinformowała, że przed ogłoszeniem Haithama bin Tariqa jako nowego władcy otworzono  list sułtana Kabusa, gdzie wskazywał on kto ma zasiąść na tronie.

Haitham bin Tariq został zaprzysiężony jako nowy sułtan po spotkaniu rodziny, która zatwierdziła go jako osobę wskazaną przez sułtana – ogłosił rząd na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W swoim pierwszym przemówieniu nowy sułtan obiecał utrzymać kurs polityki zagranicznej wśród państw Zatoki, który, jak powiedział, został zbudowany na pokojowej koegzystencji, utrzymywaniu przyjaznych stosunków ze wszystkimi narodami i poszanowaniu suwerenności poszczególnych krajów.

Mamy nadzieję podążać w jego [Kabusa] ślady i kierować się jego mądrością w przyszłość oraz zabezpieczyć wszystko co osiągnął – stwierdził nowy sułtan.

Oman pośredniczy w rozmowach między szyickim ruchem Ansarullah i Arabią Saudyjską. W czerwcu zeszłego roku to właśnie za pośrednictwem Omanu USA przekazało Iranowi  ostrzeżenie przed atakiem wraz z wezwaniem do rozpoczęcia rozmów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sułtan obiecał także wysiłki skierowane w celu podwyższenia poziomu życia Omańczyków.

Kresy.pl/Al Jazeera

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz