Wczoraj sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksandr Turczynow poinformował o mających się wkrótce odbyć próbnych odpaleniach rakiet przy produkcji których nie użyto rosyjskich komponentów.

Turczynow zapewnił, że ukraiński przemysł zbrojeniowy osiągnął zdolności do produkcji rakiet bez użycia komponentów wcześniej dostarczanych z Rosji – „Nasi naukowcy, konstruktorzy i inżynierowie w ukraińskich przedsiębiorstwach, zapewnili produkcję wszystkich niezbędnych komponentów, które Ukraina wcześniej otrzymywała dzieki współpracy z Federacją Rosyjską. Daje to nam możliwość nie tylko demonstrowania naszych rakiet w międzynarodowych salonach broni, ale także stosowania ich w walce”. Dodał też, że branża rakietowa jest bardzo ważna dla ukraińskich władz.

Studio Wschód TVP / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz