Ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze (SBI) poinformowało, że zdemaskowało funkcjonariusza centrum rekrutacyjnego w Odessie, który zorganizował zakrojony na szeroką skalę plan zarabiania pieniędzy na mężczyznach uchylających się od poboru.

Jak poinformowało w poniedziałek SBI, w Odessie zdemaskowało funkcjonariusza centrum rekrutacyjnego, który zorganizował zakrojony na szeroką skalę plan zarabiania pieniędzy na mężczyznach uchylających się od poboru.

Nielegalne działania trwały w odesskim ośrodku werbunkowym od lipca 2023 r. Kierownik wydziału zaczął ingerować w pracę elektronicznej bazy danych rejestru osób kwalifikujących się do służby wojskowej i „poprawiał” dane dotyczące 138 osób odbywających służbę wojskową, fikcyjnie czyniąc je niezdolnymi do służby wojskowej.

Taka usługa kosztuje uchylających się od 4,5 do 7 tysięcy rubli i pozwoliła oskarżonemu zarobić co najmniej milion dolarów amerykańskich.

Urzędnikowi doręczono zawiadomienie o podejrzeniu nieuprawnionej ingerencji w pracę systemów teleinformatycznych, rozstrzygana jest kwestia wyboru środka zabezpieczającego i usunięcia ze stanowiska.

Urzędnikowi grozi kara do 15 lat więzienia.

Zobacz też: Zgłosił, że skradziono mu torbę z 4 mln zł. Ukrainiec trafił do aresztu za składanie fałszywych zeznań

Czytaj: Kadrowy rosyjskiego Ministerstwa Obrony zatrzymany za korupcję

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply