Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował w niedzielę o wysłaniu na granicę polsko-białoruską 500 funkcjonariuszy policji.

W niedzielę Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński poinformował o wysłaniu na granicę polsko-białoruską 500 funkcjonariuszy policji.

“W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy Policji z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy” – czytamy.

Przypomnijmy, że według prezydenta Litwy Gitanaas Nausėdy wśród migrantów z Białorusi, którzy nielegalnie przekraczają granicę, mogą znajdować się żołnierze grupy Wagnera.

„Pewnego dnia ci migranci mogą być bojownikami Wagnera. Czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie?” – pytał prezydent Litwy w piątek w podcaście Politico. “Nie mamy prawa wykluczać takiej możliwości” – dodał.

„Musimy zrozumieć, że nielegalna migracja lub migracja instrumentalna dokonywana przez tyranów, takich jak Aleksander Łukaszenko czy Władimir Putin, to inna migracja” – powiedział Nausėda. „To wymaga rozwiązań, które odpowiadają na taką migrację” – powiedział.

Zdjęcia satelitarne bazy wojskowej na południowy wschód od stolicy Białorusi Mińska wydają się pokazywać nowe obiekty utworzone w ostatnich dniach, co sugeruje szybką budowę bazy dla Grupy Wagnera.

Zdjęcia zrobione przez satelity Sentinel 2 Europejskiej Agencji Kosmicznej w dniu 27 czerwca pokazują rzędy długich konstrukcji w pobliskiej wiosce Cel, na polu, które 14 czerwca wydawało się puste.

Reutersowi nie udało się zweryfikować charakteru konstrukcji. Obrazy są publicznie dostępne poprzez wyszukiwanie na stronie internetowej ESA.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply