Straż Graniczna poinformowała w środę o zatrzymaniu dwóch kolejnych “pomocników” przy nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy. Obywatel Ukrainy i ob. Mołdawii przewozili 6 nielegalnych imigrantów. Grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

W dn.16.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 42 cudzoziemców m.in. ob. Somalii, Syrii, Jemenu. Zdarzenia na odcinkach #PSGPłaska #PSGBiałowieża #PSGMichałów #PSGDubiczeCerkiewne. Zatrzymano 2 pomocników ob. Mołdawii i Ukrainy – przewozili 6 osób – przekazała Straż Graniczna w środowym komunikacie.

“Pomocnikom” grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Także w ubiegłym tygodniu Straż Graniczna informowała o zatrzymaniu obywatela Mołdawii, który miał zabrać spod granicy trzech nielegalnych imigrantów z Syrii.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Zobacz także: Czterej Ukraińcy i Gruzin zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply