Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Ceny benzyny i ropy naftowej rosną w związku z eskalacją wojny USA przeciwko Iranowi i blokadą Cieśniny Ormuz, ale też zapowiedziami blokowania ruchu w saudyjskich portach przez Jemeńczyków.
W niedzielę ropa Brent osiągnęła cenę 91,42 dol., ale w poniedziałek wartość baryłki obniżyła się o 0,1 proc. do 88,04 dol. Cena baryłki ropy West Texas Intermediate (WTI) osiągnęła najwyższy poziom od 12 czerwca, 85,39 dol., po czym potaniałą o 2 centy, czyli 0,2 proc., do 82,29 dol., jak podała Al Jazeera.
Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Samochodowego (AAA), które monitoruje codzienne ceny benzyny, średnia cena galona (3,78 litra) benzyny przekroczyła w USA 4,00 dol., w porównaniu z 3,87 dol. zaledwie tydzień temu. Cena tego paliwa rośnie w Stanach Zjednoczonych drugi tydzień z rzędu.
Rosyjski okręt wojenny, mimo obserwacji ze strony brytyjskiej marynarki wojennej przeprowadził ćwiczenia i to strzeleckie u wylotu Kanału La Manche.
Okręt Nieustraszymyj przeprowadził swoje ćwiczenia na Morzu Północnym, znajdując się około 70 kilometrów od ważnego brytyjskiego portu Plymouth, położonego na południowym-zachodzie wyspy. Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował, że brytyjskie okręty wojenne nadal „uważnie monitorują działania” rosyjskiej fregaty. Według wtorkowej informacji BBC, francuski samolot wojskowy również śledził rosyjską jednostkę, nawiązał z nią kontakt radiowy i zażądał wyjaśnienia zamiarów rosyjskiej załogi
Źródła BBC podały, że Nieustraszymyj ostrzegł brytyjski okręt patrolowy HMS Tyne o zamiarze przeprowadzenia ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji. Rosyjski okręt zażądał, aby HMS Tyne wycofał się na bezpieczną odległość, co też uczynił. Ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji odbyły się na wodach międzynarodowych i trwały 30 minut.
Siły dronowe Ukrainy zaatakowały terminal naftowy w Noworosyjsku. Może to narazić Kijów na uboczne napięcia polityczne, bowiem przez ten naftoport eksportowana jest ropa Kazachstanu.
Według rosyjskiej agencji informacyjnej TASS zaatakowany został tankowiec Asia, przewożący ropę należącą do spółki Tengizchevroil będącej kazachstańską spółką córką amerykańskiego potentata Chevronu. Według Rosjan drugim zaatakowanym statkiem jest Nissos Ios, transportujący ropę należącą dla spółek Kashagan B.V. i Maten, należących do NC KazMunayGas, czyli państwowej spółki surowcowej Kazachstanu.
„Załadunek ropy został wstrzymany. Wśród pracowników CPC ani personelu firm współpracujących nie ma rannych ani ofiar śmiertelnych. Nie doszło do wycieku ropy. Żaden z członków załogi nie zgłosił potrzeby udzielenia pomocy medycznej. Tankowce pozostają na wodzie, a obecnie trwa ocena zakresu uszkodzeń” - podało w oświadczeniu Konsorcjum Rurociągu Kaspijskiego (Caspian Pipeline Consortium – CPC).
Iryna Farion, była deputowana nacjonalistycznej Swobody, zasłynęła z antypolskich wypowiedzi oraz ataków na rosyjskojęzycznych żołnierzy armii ukraińskiej. W 2014 roku cytowała Adolfa Hitlera, a cztery lata później oskarżyła Polskę o okupowanie ziem ukraińskich. W drugą rocznicę jej śmierci, we Lwowie odsłonięto pomnik poświęcony jej pamięci.
W niedzielę, w drugą rocznicę zabójstwa Iryny Farion, na dziedzińcu przy ulicy Masaryka we Lwowie otwarto poświęconą jej przestrzeń pamięci z miedzianą stelą. Instalacja stanęła w pobliżu miejsca, w którym była deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy została śmiertelnie postrzelona.
Сьогодні, у другу річницю вбивства Ірини Фаріон, у дворі на вулиці Масарика відкрили простір її пам’яті.
Premier Węgier Péter Magyar opowiedział się w sobotę za obniżeniem wieku wyborczego z 18 do 16 lat. Zadeklarował, że poparłby taką zmianę podczas prac nad nową konstytucją państwa.
Szef węgierskiego rządu przedstawił swoje stanowisko we wpisie opublikowanym w sobotę na Facebooku. Ocenił, że zdecydowana większość osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, posiada wystarczającą wiedzę i przygotowanie, aby uczestniczyć w podejmowaniu wspólnych decyzji.
Galeria Apollina w paryskim Luwrze zostanie w środę ponownie otwarta dla zwiedzających, dziewięć miesięcy po głośnej kradzieży francuskich klejnotów koronnych.
Bogato zdobiona sala będzie jednak udostępniona bez eksponowanych tam wcześniej kosztowności.
Do włamania doszło 19 października 2025 roku. Sprawcy wykorzystali samochód z podnośnikiem, aby dostać się na balkon galerii, a następnie przedostali się do wnętrza przez okno. Po rozbiciu gablot uciekli z ośmioma zabytkowymi klejnotami wycenianymi łącznie na około 88 mln euro.
Coś mocne ciśnionko mają na ograniczenie obywatelom prawa do obrony. Coś szykują?
Póki co to w USA nigdy tak dobrze nie sprzedawała się broń, jak obecnie. Obama to taka amerykańska Merkel. Zniszczy własny naród, dla swoich lewackich idei. Ostatnio znajomy mi zaczął wytykać, że w Polsce nie spotkał się z tak uśmiechniętymi ludźmi jak w USA. Tak sobie teraz myślę, że gdyby w Polsce broń mógł każdy dorosły kupić w sklepie, to Polacy też stali by się z czasem uśmiechnięci i milsi do siebie. Teraz jak ktoś mnie na drodze wyzwie od sk.na, to co najwyżej dam mu w gębę, o ile nie jest zbyt duży, a gdyby ten koleś miał świadomość, że każdy ma broń, zanim wypowiedział by słowo sk…yn to 5 razy by się zastanowił. Ludzie tam muszą być milsi do siebie, bo nigdy nie mają pewności, co druga osoba zrobi, lepiej myć miłym i uśmiechniętym. Ale to takie moje wywody.
To jest absolutna prawda. Amerykanie po prostu usmiechaja sie do siebie. Szczegolnie do nieznajomych. Kierowcy sa niezwykle uprzejmi i natychmiast przepraszaja jezeli popelnili blad. Nie do pomyslenia jest pouczanie kogos, czy odzywki w stylu: – „Jak jezdzisz baranie ?” Ta wysoka kultura zachowan ma tylko jedno zrodlo i przyczyne – zastrzezony konstytucyjnie powszechny dostep do broni.
Chciabym to samo widziec w bardzo schamialej i agresywnej Polsce. Olbrzymia roznice codziennej kultury amerykanskiej i polskiej widac rowniez w internecie. Ludzie na tym kontynencie dziela sie swoja wiedza i rzeczowymi uwagami. W Polsce wyzywaja sie wzajemnie, pewni swojej bezkarnosci.
Proszę sobie pooglądać zdjęcia Polaków z okresu, gdy broń była normalnie dostępna oraz normalnością było używanie jej dla obrony życia, mienia i wolności, czyli dla obrony Praw Naturalnych ludzi niewinnych. Co więcej brak użycia broni w sytuacji zagrożenia Praw Naturalnych ludzi niewinnych powodował koniecznosć ciężkiego tłumaczenia się z takiego zaniechania i można było za to wyladować w kryminale!
==============================================================
Na tych zdjęciach ujrzy Szanowny Pan tłumy uśmiechniętych Polaków, stanowczo znacznie bardziej usmiechniętych od obecnych Amerykanów.
==============================================================
Radzę też poogladać sobie przedwojenne polskie fimy. Takich uśmiechniętych Polaków obecnie nie spotka Pan nigdzie, nawet w Ameryce. Są ci uśmiechnięci Polacy znacznie bardziej radośnie uśmiechnięci od uśmiechniętych Amerykanów z filmów z tego samego okresu…
Kolejna Wojna Domowa w USA coraz bliżej przez lewaka socjalistycznego Obamę
I to jest to upragnione to,nieograniczone prawo do posiadania bronii,gwarantowane przez krótką lecz treściwie wymowną Konstytucję USA.Żaden prezydent bambus nie jest w stanie temu zaprzeczyć.I to mnie się podoba.Ale co z tego,gdy w polskim landzie występuje paniczny strach władz przed obywatelami,szczególnie zbrojnymi obywatelami.Można odnieść wrażenie,że władzom polskim zagraża nie zewnętrzny,lecz wewnętrzny wyimaginowany publiczny wróg wewnętrzny.Ta niemal odwieczna paranoja nieufności polskich władz do swych wyborców procentuje również astronomiczną liczbą poddanych urzędasów na utrzymaniu podatników,jak też emerytalnym uprzywilejowaniem wszelkiej maści służb mundurowych,sędziowskich,trybunałowych i prokuratorskich,włącznie z oddziałami speców specjalnych i jeneralskich.Toż to elektorat i obrońca Panów.W tym polskim antyobywatelskim systemiew odróżnieniu od amerykańskiego,nie ma miejsca na broń dla obywatela i uzbrojenie obywatelskie. To jedna z bezbronnych tajemnic jewropejskiego,szczególnie polskiego demokratycznego,zniewolonego społeczeństwa.
Po 123 latach niewoli Polska byla wolnym krajem tylko przez 20 lat. Wolnosc ta nie byla skrepowana zakazem posiadania broni palnej. Kazdy mogl ja sobie kupic, a sprzedawcy oglaszali sie w gazetach. Od 1939 roku do chwili obecnej, Polska znajduje sie pod okupacja roznych obcych sil. Zaden okupant nie zezwoli na uzbrojenie spoleczenstwa poniewaz sie go boi. Dlatego sie boi, poniewaz jest jego wrogiem. Dlatego tez „Polska” administracja nie zezwoli na powszechne uzbrojenie spoleczenstwa nawet w krytycznych sytuacjach. Wprawdzie obecnie sa wieksze szanse niz poprzednio, lecz ludzie przyzwyczajeni od lat do tego, ze za posiadanie broni grozily bardzo surowe kary z Kaesem wlacznie, zwyczajnie boja sie upominac o swoje naturalne prawa. Z kolei licencje sa obwarowane tak absurdalnymi wymaganiami, ze nawet ci ktorzy chca miec bron, rezygnuja.
dla znających angielski – źródła w wojsku donosiły jak parę lat temu ten czarnuch, ten żydo-masońki pomiot, nakazał swojej administracji rozpytywać wojskowych, czy „byliby gotowi strzelać do Amerykanów w razie organizowanej przez władze konfiskaty broni”. odpowiedzi negatywne były taktowane jako nieformalna podstawa do wyrzucania z wojska i blokowania awansów a pozytywna do promocji. O tym mówiły bardzo poważne osoby – rozbrojenie amerykanów to warunek niezbędny wprowadzenia systemu totalitarnego i ten czarnuch do tego dąży. https://www.youtube.com/watch?v=Kpsp0BVfcXw
Tak. Walka o konstytucyjne prawa obywatela z rzadem USA trwa od lat. Stad Amerykanie uwazaja i traktuja swoj rzad jako nieprzyjaciela. Nie wiem jak bylo przedtem, ale conajmniej od dwudziestu lat nasila sie swiadomosc tej prawdy i czesto tez organizowany jest opor z ktorym rzad musi sie liczyc ze wzgledu na wyborcze glosy. Patrz National Rifle Association of America (NRA). Moze by tak w Polsce powolac taka organizacje ?
Szanowny Panie, taka organizacja już istnieje i niestety zajmuje się duperelami, przepychankami typowymi dla talmudu.
Polecam – jako dowód na prawdziwość mych słów – poniższy film:
https://www.youtube.com/watch?v=72DqLvI1ecE
Ponadto polecam to:
https://www.youtube.com/watch?v=jt0XIYNMgPY
To:
https://www.youtube.com/watch?v=oJg_x_vnWa4
I to:
https://www.youtube.com/watch?v=5RVBQlNwhYo