System obrony powietrznej Sungur, opracowany przez wiodącą turecką firmę Roketsan, jest gotowy wejść na wyposażenie tureckich sił bezpieczeństwa, przekonywał w środę szef Defense Industries, Ismail Demir.

Jak poinformował na Twitterze szef Defense Industries, tureckiej państwowej instytucji zarządzającej wdrażaniem nowych technologii wojskowych, systemy obrony powietrznej Sungur ma być gotowy do służby w tureckim wojsku.

Udostępniając oświadczenie na swoim koncie na Twitterze Demir poinformował, że opracowany przez Roketsana system Sungur, po udanych testach strzelania jest gotowy do wprowadzenia na wyposażenie tureckich sił bezpieczeństwa.

Zobacz też: Turcja weszła w posiadanie 26 rakietowych niszczycieli czołgów [+Video]

Sungur, opisany przez Demira jako nowy członek progresywnego systemu obrony powietrznej w Turcji, zostanie zintegrowany z platformami lądowymi, powietrznymi i morskimi dzięki swojej przenośnej funkcji. System obrony powietrznej ma możliwość strzelania w ruchu, a także skutecznego wykrywanie celu, diagnozowania, identyfikacji, śledzenia i strzelanie w zakresie 360 ​​stopni w dzień i w nocy.

Sungur, opracowany na podstawie badań Roketsana i lokalnych podwykonawców, jest rakietą przeciwlotniczą niskich wysokości. System może zostać uruchomiony z poruszających się pojazdów. Oprócz tego Sungur może być stosowany we wszystkich warunkach otoczenia. Amunicja zastosowana w systemie ma technologię głowicy tytanowej, która jest również stosowana w pociskach AIM-9 Sidewinder.

System jest wyposażony w dwustopniowy silnik rakietowy na paliwo stałe i wyposażony w chłodzoną głowicę. Oczekuje się, że pociski będą skuteczne do wysokości 4 km i zasięgu 6 km. Pocisk ten jest uzbrojony w 3-kilogramową głowicę wybuchową (jak w przypadku pocisku Stinger). System był rozwijany od 2013 roku.

Zobacz też: Turecka armia wysłała do Libii kolejne samoloty transportowe

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Fot: Youtube/ SAVUNMA

Kresy.pl/Daily Sabah/Militaryleak.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply