Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska w Sejmie zabrakłoby jednego z członków obecnej koalicji rządzącej.

Liderem sondażu jest Platforma Obywatelska z poparciem 34 proc. Na Prawo i Sprawiedliwość wspólnie z Polską Razem i Solidarną Polską wskazało 27 proc. badanych. Trzecie miejsce zajęło SLD z poparciem na poziomie 6%. Na 5-procentowe poparcie może liczyć również partia KORWiN.

Poza parlamentem znalazłoby się PSL (4%), Twój Ruch (2%), Ruch Narodowy (1%) oraz KNP. 19% ankietowanych odpowiedziało, że jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Według TNS Polska zarówno PO, jaki i koalicja PiS-PR-SP straciły poparcie w porównaniu z poprzednim badaniem (odpowiednio 4 i 3 pkt. proc.). Po 1 punkcie procentowym straciły także PSL i KNP. Wzrost, ale zaledwie o 1 pkt. proc. odnotowały partie KORWiN oraz Twój Ruch. Największy wzrost dotyczył zaś grupy, która nie wie, na kogo chce głosować (6 pkt. proc.).

Tvp.info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz