Markus Söder, nowy premier Bawarii zapowiedział przedsięwzięcie zdecydowanych kroków, aby rozwiązać problem z migrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Desygnowany na premiera Bawarii Markus Söder z CSU w wywiadzie w radiu Deutschlandfunk (DLF) podkreślił, że będzie się starał stworzyć jasne rozwiązanie w kwestii uchodźców. Dlatego powołamy ponownie w Bawarii własną policję graniczną, która wzmocni kontrolę w obszarze przygranicznym, i będziemy także konsekwentnie korzystać z wszystkich możliwości działania, jakimi dysponuje państwo prawa – zapowiedział nowy premier Bawarii.

Niemiecki polityk dodał, że osoby, które nie otrzymają azylu, zostaną wydalone do kraju pochodzenia. Zdaniem Södera aktualnie w kwestii wydalania imigrantów nakładają się na siebie kompetencje wielu urzędów i instytucji, przez co sytuacja jest skomplikowana.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wzorcowy niemiecki ośrodek dla uchodźców – drut kolczasty i strażnicy

Nowy premier Bawarii zapowiedział, że aby to rozwiązać powołamy do życia własny urząd, coś w rodzaju bawarskiego BAMF-u (Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców), żeby to wydalenie przyśpieszyć.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Söder powtórzył po raz kolejny żądanie zmniejszenia liczby migrantów przyjmowanych w Niemczech w ciągu roku. Jego zdaniem, to, obok krzyżowania się kompetencji różnych instytucji, jest główną wadą obecnego modelu niemieckiej polityki migracyjnej. Jak podał niemiecki dziennik „Welt am Sonntag”, liczba wydalonych z Niemiec w zeszłym roku uchodźców i migrantów zmniejszyła się o 5,6 procent w stosunku do roku 2016.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz