“Nowa forma protestów”. Rolnicy chcą blokować domy polityków

Rolnicy zapowiadają nową formę protestu. Chcą blokować biura poselskie i domy polityków, którzy zgadzają się na tzw. Zielony Ład. Mówią wprost, że ich celem jest doprowadzenie do dymisji rządu.

Protestujący rolnicy zapowiadają nowe formy sprzeciwu. “Na święta zawieszamy protest, potem wracamy silniejsi. Chcemy wymusić w ten sposób na rządzie zmianę wizji. Sprzeciwiamy się kolejnym pakietom ustaw Zielonego Ładu” – podkreślił we wtorek w rozmowie z portalem Radia ZET Sylwester Dziewulski, jeden z organizatorów rolniczych protestów z Kraśnika. “Chodzi na przykład o głosowanie nad terenami osuszonymi, które jest odkładane po wyborach. To gra na czas” – dodał.

Rolnicy zapowiadają, że teraz będą blokować biura poselskie i domy posłów popierających unijne przepisy.

“Będziemy protestować też pod domami rolników, którzy podpisali porozumienie z ministerstwem rolnictwa” – zapowiada Krzysztof Chmiel, jeden z liderów protestów w Lublinie.

Przeczytaj: “Zdrajca polskiej wsi”. Obornik i opony przed domem Hołowni

Protestujący podkreślają, że ich celem jest doprowadzenie do dymisji rządu. “W następnym tygodniu spotykamy się w Warszawie i rozpoczynamy zbiórkę 100 tysięcy podpisów pod społecznym projektem o odwołanie rządu. Zachęcamy też inne związki rolnicze” – wskazuje Chmiel.

Nowe protesty mają odbyć się w drugiej połowie kwietnia.

W ubiegłą środę rolnicy protestowali w całej Polsce. Blokady były prowadzone łącznie w kilkuset punktach.

Rolnicy sprzeciwiają się unijnemu Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce. Domagają się też od rządu konkretnych działań w związku z “dramatyczną sytuacją” w rolnictwie.

wiadomosci.radiozet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply