Novak Djoković został zwolniony z australijskiego aresztu imigracyjnego w poniedziałek po tym, jak wygrał rozprawę o pozostanie w kraju, aby kontynuować starania o tytuł Grand Slam podczas nadchodzącego Australian Open. Jednak to nie koniec kłopotów Serba.

Jak poinformowała agencja prasowa Reutera, Novak Djoković został zwolniony z australijskiego aresztu imigracyjnego w poniedziałek po tym, jak wygrał rozprawę, aby pozostać w kraju, aby kontynuować starania o tytuł Grand Slam podczas nadchodzącego Australian Open.

Sędzia Anthony Kelly orzekł, że decyzja rządu federalnego o cofnięciu wizy gwiazdy tenisa była „nierozsądna” i nakazał uwolnienie Djokovica.

Prawnicy rządu federalnego wskazali jednak, że walka może się nie skończyć, mówiąc sądowi, że minister imigracji Alex Hawke zastrzega sobie prawo do skorzystania z osobistej władzy w celu ponownego cofnięcia wizy Djokovicowi. Taki krok wykluczyłby 34-letniego Djokovica z kraju na trzy lata.

Kelly nakazał również rządowi federalnemu zapłacić koszty prawne dla Djokovica, który spędził kilka dni w hotelu dla imigrantów, zauważając, że jego prawnicy twierdzili, że jego „osobista i zawodowa reputacja oraz interesy ekonomiczne mogą być bezpośrednio naruszone”.

„To była nieprzespana noc dla rodziny” – powiedział belgradzkiej telewizji Prva jego brat Djordje Djokovic. „Pokazał swoją wytrwałość i zaufanie do siebie. Pokazał, że jest wspaniałym człowiekiem”. Rodzina jest jednak zaniepokojona możliwością ponownego zatrzymania jego brata i nakazania mu opuszczenia Australii.

Kelly powiedział, że uchylił decyzję rządu o zablokowaniu wjazdu Djokovica do Australii, ponieważ gracz nie miał wystarczająco dużo czasu, aby porozmawiać z organizatorami i prawnikami. Kelly zauważył, że urzędnicy na lotnisku w Melbourne zmusili gracza do wyłączenia telefonu od północy do około 7:42 czasu lokalnego, kiedy to podjęto decyzję o anulowaniu wizy z powodu problemów ze zwolnieniem lekarskim.

Jednak jak donosi TVP Sport, to nie koniec zamieszania, zaprzyjaźniona z rodziną Djoković dziennikarka Ksenija Pavlović McAteer donosi, że Serb został ponownie aresztowany w siedzibie swoich prawników w Melbourne przez federalną policję.

Australijskie władze jednak zaprzeczają, że Djoković został aresztowany. Minister do spraw imigracji ma zastanawiać się, czy podważyć decyzję sądu. Serb ma przebywać w biurze swoich prawników w towarzystwie służb.

Szóstego stycznia serbski tenisista Novak Djoković został zamknięty na kwarantannie w ośrodku dla imigrantów w Melbourne. Zawodnik, który przybył do Australii, by walczyć o kolejne zwycięstwo w turnieju Australian Open.

Sportowiec miał ważną wizę wydaną przez rząd federalny na podstawie zwolnienia z obowiązku posiadania szczepienia wydanego przez rząd stanu Wiktoria. Wiza została jednak anulowana na lotnisku przez straż graniczną, która zażądała od Djokovicia podania uzasadnienia powodów zwolnienia, czego zawodnik zrobił.

Kresy.pl/Reuter/TVP Sport

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz