W sobotę w stolicy Norwegii odbyła się manifestacja organizacji o nazwie „Stop islamizacji Norwegii”. Jedna z uczestniczek wiecu wyrwała strony z Koranu i opluła je. Incydent wywołał zamieszki.

W sobotę w Oslo miała miejsce manifestacja organizacji o nazwie „Stop islamizacji Norwegii” (SIAN). Pojawiła się także grupa kontrmanifestantów, którzy walili w bębny i krzyczeli „żadnych rasistów na naszych ulicach” – podaje „Rzeczpospolita” powołując się na norweskie media. Wśród kontrmanifestantów wzrosło napięcie, ponieważ członkini SIAN wyrwała z Koranu strony i opluła je. Zdarzenie wywołało zamieszki.

„Słuchajcie, teraz zbezczeszczę Koran” – mówiła członkini SIAN, Fanny Braten. Kobieta została kopnięta w nogę przez jednego z kontrmanifestantów, który przedostał się przez policyjny kordon.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Policja użyła gazu łzawiącego aby oddzielić obydwie grupy od siebie. Policja postanowiła rozwiązać wiec SIAN.

Cztery osoby, które usiłowały zakłócić wydarzenie, zostały zatrzymane.

Wiec był chroniony przez wzmożone siły policyjne, ponieważ tydzień wcześniej lider SIAN Lars Thorsen został zaatakowany podczas podobnej manifestacji, która odbywała się w Bergen.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Zamieszki w Paryżu po finale Ligi Mistrzów. Aresztowano 148 osób

Jak pisaliśmy, spalenie Koranu, do którego doszło w szwedzkim mieście Malmö, doprowadziło do wybuchu zamieszek. Protesty muzułmanów przerodziły się w przemoc wobec policji.

Rzecznik policji informował wówczas, że protestujący zaatakowali funkcjonariuszy i podpalili opony samochodów znajdujących się w pobliżu miejsca incydentu.

Zobacz też: USA: Kolejne zamieszki po postrzeleniu przez policję czarnoskórego mężczyzny [+VIDEO]

twitter.com / youtube.com / rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz