Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych z ramienia PiS, uważa, iż nie należy zwracać uwagi na to, czy Ukraina odda 4 miliardy złotych, które otrzyma od Polski w ramach otwarcia linii kredytowej.

Wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zaganicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu:

“Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować”– pisze Żurawski vel Grajewski.

Z kolei w innej części dyskusji wysoki urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprzeczył, by państwo ukraińskie przejęło kiedykolwiek część polskich ziem lub mienia. Według Żurawskiego vel Grajewskiego polskie Ziemie Południowo-Wschodnie zagarnęła nie sowiecka Ukraina, a Rosja:

“Nic mi nie wiadomo, by państwo ukraińskie zagarnęło jakiekolwiek ziemie czy majątek Rzeczypospolitej czy to w 1939 czy kiedykolwiek indziej. Zawsze czyniło to imperium rosyjskie”– pisze Żurawski vel Grajewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Ukrainy uhonorował armię, która napadła na Polskę 17 września 1939 roku [+VIDEO]

Facebook.com/ Kresy.pl

30 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • sylwia
   sylwia :

   Ukraina tych pieniędzy nigdy nie odda. Hitlerowska banderowska Ukraina nawet potężnej Rosji nie chce zapłacić za otrzymany gaz. Ta olbrzymia suma przydała by się przecie do dofinansowania biednej polskiej służby zdrowia na dożywianie głodnych dzieci w szkołach lub do zwiększenia pomocy dla ubogich. Zdrajcy. Bydło.

 1. krok
  krok :

  Nieważne, czy oddadzą nam dług ? A czy cokolwiek jest dla niego ważne, oprócz robienie na siłę z ruska wroga i pisanie antypolskich hasełek ? Pytanie oczywiście retoryczne, bo od takich ludzi nie spodziewam się logicznej odpowiedzi. Kradzież pieniędzy Polaków na prowadzenie polityki USA, poprzez parobów z ukrainy – ja to tak nazywam, bo to pożyczka, nie inwestycja. A pożyczkę trzeba spłacać.

 2. polski_pan
  polski_pan :

  Zdarzyło mu się niedawno opublikować pod swoim nazwiskiem opublikować całkiem przytomną analizę na temat obronności (pytanie kto pisał?) już miałem poprawic swoje zdanie na jego temat a tu proszę: masz babo taki placek …..

 3. zefir
  zefir :

  To prawda,że członkowstwo vel Grajewskiego w gabinecie politycznym MSZ to niewybaczlna kompromitacja nie tylko Ministra SZ ale również gabinetu rządowego p.Premier Szydło.Mam nadzieję,że ten polityczny idiota szybko dostanie kopa w niebyt z MSZ. Vel Grajewski bagatelizując ewentualną utratę przez Polskę ok.4mld zł z kredytowego swapu tylko potwierdza swą szkodliwość w MSZ,swą ignorancję polskich interesów,genetyczną banderofilię i rusofobię kosztem wymiernych interesów Narodu Polskiego.Ten vel,pasożyt i szkodnik polskich interesów winien być trzymany z daleka od wpływu na polską politykę,w szczególności MSZ.Inną,równie niezrozumiałą sprawą jest promowanie przez polskojęzyczne media takiej vel gangreny.

 4. mp
  mp :

  żurawski dup grajewski albo pewnikiem jakiś cukierkranz albo innen szmul to wyjątkowy obwisły organ.Jesli ten nasz kato-narod-PIS nie zutylizuje takich obwisłych organów jak ten to JUDEOPOLONIA jak malowana+BĘDZIEMY MUSIELI RŻNĄĆ TZW.UKRAIŃCÓW.Nie ma tego złego LWÓW musi wrócić do nas.===CHĘDOŻYĆ UPAdlinę-bandera pedał i faszystowski dupek

 5. kros
  kros :

  To się w głowie nie mieści. Co za idiota !
  W normalnym kraju taki gość poleciałby z urzędu “na zbity pysk”. Nigdy więcej nie znalazłby zatrudnienia w żadnej państwowej firmie/ urzędzie. No chyba jako cieć.

  • mjd9
   mjd9 :

   A Szanowny Pan Tagore nareszcie chyba zrozumiał, że tu chodzi o to, aby znowu okraść Polskę. Bo dotychczas pisał, że to tylko taki tam nieważny swap.
   =================================================================
   Ale to nie swap, to robota Ukraińców, którymi – podobnie jak talmudystami – jest w Polsce naszpikowana wierchuszka. Co poddaję pod rozwagę.

 6. gotan
  gotan :

  Żurawski vel coś tam….to ten sam co podpisywał listę dla neobanderowców wraz z Waszczykowskim…Poza wyrazistym wąsem, w pale ma tylko układ proOUNowski. W samej rzeczy jako “członek szczególnego gabinetu” może wyrokować,że 4 miliardy zł to na wieczne oddanie.Konsekwencji nie poniesie bo to nie są jego pieniądze! Takich wolnych myślicieli i sprzedawczyków w naszym państwie nie brakuje. Proszę prześledzić wcześniejszą działalność jegomościa i jego wypowiedzi dotyczące Polskiego interesu na Ukrainie i już wiemy kto zacz. Tu żadne inwektywy pod adresem tego vel coś tam ,niczego nie dadzą ….każdy kto chce odreagować(pisząc) ,może wylać pomyje na jego tępy łeb…i tyle. Sposobem,który mógłby przynieść efekt,to metoda Józefa Piłsudskiego…Ale to były inne czasy.Gdzie ścigano wszystkie kurwy i złodziei. Panie vel,,zasłanianie się powstrzymaniem Rosji to pańskie imaginacje. A któremu to oligarchie taki pieniądz wpadnie do kieszeni?…

 7. scorpio
  scorpio :

  Co ten obesrany, plugawy, pro banderowski szmaciarz robi w polskim rzadzie. Wypier..lic na zbity pysk tego szkodnika i karalucha. Nie powinno byc miejsca dola takich osob. Kogo ten PIS mianuje na stanowiska??? Ten szkodnik powinnien byc natychmiast zwolniony!!!!! Panie ministrze Waszczykowski czy pan popiera takie poglady swojego podwladnego, bo jesli tak to pan tez powinien byc natychmiast zwolniony ze stanowiska.

 8. 1000_szabel
  1000_szabel :

  Trochę wstyd, że profesor historii daje taką wypowiedź. Cenię pana profesora za jego wiedzę (miałem zaszczyt uczęszczać na jego wykłady swego czasu w Instytucie Historii), jednak stwierdzenie, że “nieważne, czy pożyczkobiorca zwróci 4 mld zł” jest co najmniej niepoważne. Rozumiem punkt widzenia, że pan profesor (zgodnie z linią kolejnej reżymowej partii) uważa za większe zagrożenie putinowską Rosję, jednak z ekonomicznego punktu widzenia jest to pogląd co najmniej idiotyczny, wręcz ociera się o zdradę ekonomicznych interesów Polski. Otóż wg mnie, pan Grajewski, jako człowiek wykształcony i w dodatku historyk, powinien wiedzieć, że zarówno Rosja, jak i Ukraina nie są naszymi przyjaciółmi. Wprawdzie pan profesor jest specjalistą z dziejów międzywojnia, ale temat wołyński jest panu profesorowi pokrewny i bliski. Przeto odpowiem, że idąc takim tokiem myślenia, jaki pan profesor tutaj sugeruje, można rzec, że gdyby był rok np. 1943, to należałoby wspierać oszołomów z OUN-B / UPA i dawać im pieniądze, ponieważ większym teoretycznie zagrożeniem był Związek Sowiecki.
  Wstyd, panie profesorze. Życzę trzeźwego spojrzenia na sprawę.

  • patriota
   patriota :

   POPIERAM !!! To pieniądze podatników, czyli Suwerenów (tak doopa nas określił w kampanii wyborczej, czyżby zmienił zdanie??). Mówił też sporo o głodnych polskich dzieciach – myślę, że 4 mld. zł. wydatnie pomogłyby wielu ubogim rodzinom.

 9. leszek1
  leszek1 :

  Jezeli Grajewski to doradca Waszczykowskiego, to zaczynam rozumiec posuniecia tego ostatniego. Rozumiec to nie znaczy wybaczac. Obaj powinni byc odsunieci od jakichkolwiek wplywow na polityke Polski. Grajewski natychmiast.

 10. mjd9
  mjd9 :

  Rząd reprezentujący Polskę naszpikowany jak widać Ukraińcami. A ci uporczywie okradają Polskę, nihil novi sub sole, są wszakże przedstawicielami cywilizacji obozowej /turańskiej/, a ta zawsze żyła z grabieży.
  =============================================================
  Może ktoś w końcu kopnie ich w zady i wywali z wierchuszki w Polsce. Niech spadają do swoich: na Ukrainę!

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.