Generalny inspektor Bundeswehry nie wyklucza wojny z Rosją. Zwraca uwagę, że Rosja się zbroi, co powinno budzić powszechny niepokój.

Generalny inspektor Bundeswehry generał Carsten Breuer udzielił wywiadu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. “Martwi mnie fakt, że Rosja obecnie się zbroi i to, jak Putin się pozycjonuje. Powinno to niepokoić nas wszystkich, ale przede wszystkim musimy teraz przekuć te obawy w działania” – oświadczył, cytowany w niedzielę przez portal Business Insider.

Niemiecki wojskowy wyraził opinię, że w ciągu najbliższych kilku lat nie będzie możliwy powrót do stanu sprzed 2022 r. – sprzed inwazji Rosji na Ukrainę. “Najpierw musimy przyzwyczaić się do myśli, że pewnego dnia być może będziemy musieli stoczyć wojnę obronną” – dodał.

“Musimy teraz przygotować się na skoki technologiczne i jeszcze bardziej intensywną wojnę hybrydową. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie zagrożenia. Nie tylko my, żołnierze, ale całe społeczeństwo musi uznać potrzebę jeszcze bardziej konsekwentnego odstraszania” – podkreślił niemiecki generał.

Przeczytaj: Szef BBN: NATO ma trzy lata na przygotowanie się do konfrontacji z Rosją

Breuer zwrócił uwagę na braki niemieckich sił zbrojnych w przygotowaniu do obrony narodowej i sojuszniczej. “Teraz widzimy Bundeswehrę, która nie jest jeszcze do tego odpowiednio przygotowana”, dodając, że istnieją “struktury, które sprawiają, że szybkie i ukierunkowane decyzje są prawie niemożliwe”.

Niemiecki wojskowy został zapytany, czy Bundeswehra będzie w stanie poradzić sobie z ewentualnym atakiem Rosji na NATO. “Tak, kropka. Nie mamy alternatywy. Potrafimy się bronić i będziemy się bronić” – odpowiedział.

Zobacz także: Minister obrony Niemiec: musimy być gotowi do odparcia ataku

businessinsider.com.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply