Abraham Lehrer, wiceszef Centralnej Rady Niemieckich Żydów, nawołuje do zorganizowania specjalnych lekcji dla muzułmańskich imigrantów w celu powstrzymania „fali antysemityzmu”.

Lehrer uważa, że wielu migrantów, którzy przybyli do Niemiec, pochodzą z krajów, gdzie „antysemityzm jest racją stanu.” Według Lehrera, powinny powstać specjalne kursy w celu przeciwdziałania antysemityzmowi wśród imigrantów, którzy przybyli do Niemiec w 2015 roku i w późniejszych latach.

Zdaniem Lehrera, antysemityzm wśród migrantów to problem, który dopiero należy rozwiązywać, ponieważ migranci osiedlają się na stałe w kraju. „Kiedy ci ludzie nie będą już myśleć o znalezieniu pracy i mieszkania, ten wpływ będzie większy, a ludzie będą otwarcie wyrażać swoje opinie. Aby zapobiec temu scenariuszowi, musimy lepiej dostosować kursy integracyjne do tych osób, najlepiej według kraju pochodzenia” – podkreślił Lehrer.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W ramach specjalnych kursów, Lehrer nawołuje do nauczania na temat „fundamentalnych wartości”, takich jak demokracja, czy prawa kobiet. Lehrer skrytykował również prawicową i antyimigrancką partię Alternatywa dla Niemiec, zarzucając jej, iż przyczynia się do szerzenia antysemityzmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Merkel złamała protokół, by uniknąć banderowskiego pozdrowienia? [+VIDEO]

kresy.pl / bbc

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz