Abraham Lehrer, wiceszef Centralnej Rady Niemieckich Żydów, nawołuje do zorganizowania specjalnych lekcji dla muzułmańskich imigrantów w celu powstrzymania „fali antysemityzmu”.

Lehrer uważa, że wielu migrantów, którzy przybyli do Niemiec, pochodzą z krajów, gdzie „antysemityzm jest racją stanu.” Według Lehrera, powinny powstać specjalne kursy w celu przeciwdziałania antysemityzmowi wśród imigrantów, którzy przybyli do Niemiec w 2015 roku i w późniejszych latach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem Lehrera, antysemityzm wśród migrantów to problem, który dopiero należy rozwiązywać, ponieważ migranci osiedlają się na stałe w kraju. „Kiedy ci ludzie nie będą już myśleć o znalezieniu pracy i mieszkania, ten wpływ będzie większy, a ludzie będą otwarcie wyrażać swoje opinie. Aby zapobiec temu scenariuszowi, musimy lepiej dostosować kursy integracyjne do tych osób, najlepiej według kraju pochodzenia” – podkreślił Lehrer.

W ramach specjalnych kursów, Lehrer nawołuje do nauczania na temat „fundamentalnych wartości”, takich jak demokracja, czy prawa kobiet. Lehrer skrytykował również prawicową i antyimigrancką partię Alternatywa dla Niemiec, zarzucając jej, iż przyczynia się do szerzenia antysemityzmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Merkel złamała protokół, by uniknąć banderowskiego pozdrowienia? [+VIDEO]

kresy.pl / bbc
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz