Niemiecka policja poszukuje mężczyzny mającego „południowy wygląd”, który w niedzielę rano w Neumuenster zabił nożem młodego Polaka. W pobliżu miejsca zdarzenia znajduje się meczet, a między mężczyznami miało dość do kłótni.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wcześnie rano, około godziny 6:00 w miejscowości Neumuenster na północy Niemiec, niedaleko meczetu. Według relacji PAP, doszło wówczas do kłótni między 20-letnim Polakiem a około 30-letnim mężczyzną „o wyglądzie południowca”, jak podała niemiecka policja. W pewnym momencie Polak został kilkukrotnie zraniony nożem. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawca zbiegł.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zabójstwo Polaka potwierdziła w poniedziałek policja w Kolonii. Jak podano, poszukiwany ma 1,8 metra wzrostu, sportową sylwetkę i „południowy wygląd”, jak niemieckie służby określają oficjalnie podejrzanych lub poszukiwanych pochodzenia arabskiego, względnie przybyłego z krajów arabskich. Sprawca mógł zostać ranny. Nie wyklucza się również, że mógł być związany z lokalną społecznością muzułmańską.

Na ulicy, gdzie doszło do zabójstwa, znajduje się meczet, poczta i urząd pracy. W miejscu tragedii składane są kwiaty i palą się znicze.

Przeczytaj: Niemcy: młody Polak zamordowany przez Turka

PAP / tvp.info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz