Niemcy podpisały kontrakty z Rheinmetall na wznowienie produkcji amunicji do dostarczonych Ukrainie dział przeciwlotniczych Gepard – poinformował we wtorek niemiecki minister obrony Boris Pistorius.

Niemcy wznowią produkcję amunicji do dział przeciwlotniczych Gepard, które zostały dostarczone Ukrainie. “Szybko uruchomimy własną produkcję amunicji Gepard w Rheinmetall. Bardzo się cieszę, że mogliśmy zagwarantować dostawę tej ważnej części obrony powietrznej” – oświadczył przed spotkaniem ministrów obrony NATO Pistorius, cytowany przez agencję Reuters.

Ukraina otrzymała już z Niemiec 32 przeciwlotnicze działa samobieżne Gepard. W ubiegłym tygodniu strona niemieckiego rządu zaktualizowała listę pomocy udzielonej Ukrainie.

W ubiełym tygodniu na front wysłano 2 kolejne Gepardy i 6 tysięcy sztuk amunicji przeciwlotniczej

Prezes zarządu Rheinmetall Armin Papperger w rozmowie z Bild am Sonntag poinformował, że do połowy przyszłego roku Niemcy przekażą Ukrainie 300 tysięcy sztuk amunicji do systemów Gepard.

Podkreślił, że produkcja pierwszej partii amunicji powinna zakończyć się na przełomie czerwca i lipca.

Przypomnijmy, że kwestia uzupełnienia amunicji do dział przeciwlotniczych Gepard stała się paląca natychmiast po pojawieniu się informacji o przekazaniu tego sprzętu siłom ukraińskim. Wynika to z faktu, że Szwajcaria jako kraj produkujący amunicję nie chce wyrazić zgody na jej transfer na Ukrainę.

Zobacz też: Brazylia nie dostarczy Ukrainie amunicji do niemieckiej broni

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply