Airbus podpisał kontrakt na dostawę 38 nowych samolotów Eurofighter dla niemieckich sił powietrznych. To sprawia, że ​​Niemcy są największym krajem Europy zamawiającym w tym programie obronnym.

Jak poinformował 11 listopada Airbus na swojej witrynie internetowej, Luftwaffe złożyło zamówienie na 38 nowych myśliwców Eurofighter.

Zamówienie, znane również pod nazwą projektu Quadriga, obejmuje dostawę 30 jednomiejscowych i 8 dwumiejscowych Eurofighterów. Trzy z tych samolotów zostaną wyposażone w dodatkowe instalacje testowe jako oprzyrządowane samoloty ćwiczeniowe na potrzeby dalszego rozwoju programu Eurofighter.

Zobacz też: EA-18G z USA czy nowy wariant Eurofightera? Niemcy wybierają samolot zdolny do pokonania S-300

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dirk Hoke, dyrektor generalny Airbus Defence and Space, powiedział: „Nowy Eurofighter Tanche 4 jest obecnie najnowocześniejszym samolotem bojowym zbudowanym w Europie, którego żywotność znacznie wykracza poza rok 2060. Jego możliwości techniczne pozwolą na pełną integrację z europejskim „Future Combat Air System FCAS”.

Odnowione zamówienie z Niemiec zapewnia produkcję do 2030 roku i przypada w strategicznie ważnym czasie dla programu. Oprócz oczekiwanego zamówienia z Hiszpanii na Eurofightery, które mają zastąpić starsze samoloty F-18, decyzje o zamówieniach w Szwajcarii i Finlandii mają zapaść w 2021 roku.

Wariant oferowany w Szwajcarii odpowiada konfiguracji niemieckiego zamówienia. Wyposażenie obejmuje najnowszy na świecie elektroniczny radar, futurystyczny sprzęt i oprogramowanie oraz nieograniczone możliwości wielozadaniowe do zwalczania celów powietrznych i naziemnych.

Eurofighter to największy program obronny w Europie, w którym obok Niemiec zaangażowane są Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy. Oprócz możliwości technologicznych zapewnia ponad 100 000 miejsc pracy w Europie.

Przeczytaj także: Niemcy, Francja i Hiszpania synchronizują działania ws. myśliwca 6. generacji

Kresy.pl/Airbus

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz