Długo planowany festiwal społeczności żydowskiej w Halle w Saksonii-Anhalt został odwołany z obawy przed atakami – podał w sobotę portal dziennika Bild.

Wieczór izraelski był zaplanowany na niedzielę. “W tej chwili jest to po prostu zbyt niebezpieczne” – oświadczył cytowany w sobotę przez Bild Max Privorozki z regionalnego stowarzyszenia gmin żydowskich w Saksonii-Anhalt. “Zaproszono wiele osób, w tym wiele dzieci. Dlatego nie możemy teraz obchodzić tego święta” – podkreślił.

“Zaplanowaliśmy to wszystko przed 7 października” – dodał Privorozki, który jest również członkiem zarządu gminy żydowskiej w Halle.

Niemieckie władze zapewniały, że będą chronić wydarzenie, jednak organizatorzy nadal mieli zbyt duże obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Wieczór izraelski był zaplanowany na niedzielę. Miało upamiętnić powstanie państwa Izrael 75 lat temu.

Zwracaliśmy uwagę, że niemieckie władze mówią o możliwych deportacjach zwolenników Hamasu. Głos w sprawie zabrała szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser. “Wykorzystamy wszelkie prawne możliwości, by deportować wspierających Hamas” – oświadczyła. Jak dodała, Niemcy kierują się zasadą “zero tolerancji dla antysemickiej i antyizraelskiej nagonki i zero tolerancji dla przemocy”.

Także szef MSW Francji zapowiedział w ubiegłą w sobotę wydalenie każdego imigranta powiązanego z organizacjami terrorystycznymi i uznanego za niebezpiecznego. Jak dodał, nawet jeśli rząd w Paryżu może zostać za to skazany przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Zobacz także: Grupa cudzoziemców planowała zamachy w Niemczech. Współpracowała z ISIS

bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply