W Niemczech rośnie odsetek obcokrajowców bez zatrudnienia. Okazuje się, że co trzeci długotrwale bezrobotny do cudzoziemiec.
W ostatnich latach w Niemczech znacznie wzrosła liczba i odsetek długotrwale bezrobotnych obcokrajowców. Dane Federalnej Agencji Pracy (BA) z Norymbergii wskazują, że w 2018 roku było średnio 818 400 osób długotrwale bezrobotnych, z czego około 187 000 (23 proc.) nie posiadało niemieckiego paszportu.
W ubiegłym roku liczba długotrwale bezrobotnych za zachodnią granicą wyniosła średnio prawie 972 000, a 317 000 (33 proc.) stanowili obcokrajowcy.
Chodzi o osoby, które pozostają bez pracy nieprzerwanie przez rok lub dłużej.
Opisywanych danych domagał się członek parlamentu z ramienia AfD, René Springer. „Zamiast forsować coraz większą imigrację, należy wreszcie wspierać krajowy potencjał siły roboczej i dokonywać ukierunkowanych inwestycji w kwalifikacje” – podkreślił Springer.
Przypomnijmy, że w Niemczech przy granicy z Polską powstało tzw. Centrum Dublińskie, z którego imigranci będą wysyłani do naszego kraju. Według strony niemieckiej chodzi o osoby, które wcześniej ubiegały się o azyl w Polsce. Cały ośrodek może pomieścić 250 cudzoziemców. Z ośrodka będą odsyłani Syryjczycy, Irańczycy, Turcy, Afgańczycy i przedstawiciele innych narodowości.
Rzecznik Komisji Europejskiej oświadczył w piątek, że Polska jest zobowiązana do pełnego przestrzegania zasad azylowych. Odniósł się w ten sposób do słów premiera Donalda Tuska, który oznajmił, że “nie przyjmiemy migrantów z innych krajów europejskich”.
Przeczytaj: Sondaż. Zdecydowana większość Polaków przeciw przyjmowaniu imigrantów
Zobacz także: Ponad 1,5 mln euro dziennie – Bild o kosztach zakwaterowania migrantów w Berlinie
dw.com / Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!