Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tę niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – pokazują wyniki najnowszego sondażu IBRIS dla „Wirtualnej Polski” (WP). Chęć oddania głosu na formację rządzącą zadeklarowało 39,2 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska – 26,5 proc. poparcia. Trzecie miejsce należałoby do Lewicy – 9,8 proc. Konfederacja otrzymałaby 9,3 proc. poparcia. W Sejmie znalazłoby się także PSL-Kukiz’15 z wynikiem 5,1 proc. 10 proc. ankietowanych nie wskazało, na kogo oddałoby głos.

Z wyników sondażu IBRiS dla „WP” wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tę niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – 39,2 proc. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska – 26,5 proc. poparcia. Trzecie miejsce należałoby dla Lewicy – 9,8 proc. Konfederacja otrzymałaby 9,3 proc. poparcia. W Sejmie znalazłoby się także PSL-Kukiz’15 z wynikiem 5,1 proc. 10 proc. ankietowanych nie wskazało, na kogo oddałoby głos.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W badaniu wzięto także pod uwagę ewentualny start ugrupowania Szymona Hołowni – Polska 2050.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sondaż parlamentarny United Surveys: Konfederacja trzecią siłą w Sejmie

W przypadku startu ugrupowania Hołowni w wyborach, PiS otrzymałoby 38,8 proc. poparcia, KO – 25,6 proc. Polska 2050 zajęłaby trzecie miejsce z wynikiem 11,8 proc. W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem 6,6 proc.

W takim wariancie poza parlamentem znalazłaby się Lewica (4,8 proc.) oraz PSL-Kukiz’15 (2 proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 60 proc. respondentów (46,1 proc. – zdecydowanie tak, zaś 14,4 proc. – raczej tak).

14,3 proc. zadeklarowało, że raczej nie poszłoby do urn, a 23,9 proc. – na pewno nie. Tylko 1,3 proc. osób nie miało zdania na ten temat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytamy, że sondaż IBRIS został przeprowadzony w dniach 24-25 lipca 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

wiadomosci.wp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz