Gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, trzema największymi siłami w polskim Sejmie byłyby Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska i Konfederacja – pokazują wyniki najnowszego sondażu United Surveys przeprowadzonego w ostatni weekend dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” (DGP).

Z sondażu United Surveys przeprowadzonego w ostatni weekend dla RMF FM i “DGP” wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, trzema największymi siłami w polskim Sejmie byłyby Prawo i Sprawiedliwość (37 proc.) , Koalicja Obywatelska (29 proc.) i Konfederacja (9 proc.) – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 37 procent ankietowanych. Koalicję Obywatelską wskazało 29 proc. badanych. Konfederacja otrzymałaby 9 proc. poparcia.

Według badania na czwartym miejscu znalazłaby się Lewica – 8 proc. oraz PSL Kukiz’15 – 5,5 proc. poparcia.

Ankietowani zostali zapytani także o wynik wyborów prezydenckich. Portal podkreśla, że chodziło o sprawdzenie jak reagują np. wyborcy, których część w II turze bardziej niż na danego kandydata głosowała przeciwko jego rywalowi.

“Mogło się okazać, że jest grupa wyborców, która, choć jej kandydat nie wygrał, jest zadowolona z jego poparcia. To badanie pokazuje jednak głęboki podział między Polakami na Polskę PiS i niePiS. Polska PiS jest zadowolona, Polska niePiS jest niezadowolona” – komentował wyniki Marcin Duma z United Surveys.

Z wyników wyborów prezydenckich zadowolonych jest 48,7 proc. badanych. Przeciwną opinię wyraża 47 proc. Brak zdania w tej sprawie deklaruje 4,3 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyniki sondażu pokazują, że jeżeli chodzi o podział na miejsce zamieszkania, z wyników wyborów prezydenckich najbardziej zadowoleni są mieszkańcy wsi, miast do 50 tys. oraz tych liczących od 50 do 250 tys. mieszkańców (ponad 50 proc. zadowolonych w każdej z trzech wspomnianych kategorii).

Zdecydowanie mniej zadowoleni są mieszkańcy miast od 250 do 500 tys. mieszkańców (69 proc. deklaruje niezadowolenie) i powyżej 500 tys. (67 proc.).

Zobacz także: Sondaż parlamentarny IBRiS: wygrana PIS, jednak bez samodzielnej większości. W Sejmie także KO, Lewica, Konfederacja i PSL

pap / rmf24.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply