Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39,7 proc. wyborców, KO otrzymałaby 28,1 proc. – pokazują wyniki sondażu IBRiS dla Onetu, które zostały opublikowane w poniedziałek. „Nie dałoby to jednak obecnie rządzącej partii samodzielnej większości” – czytamy.

Wyniki sondażu IBRiS dla Onetu pokazują, że gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, na PiS zagłosowałoby 39,7 proc. wyborców, KO otrzymałaby 28,1 proc., Lewica – 9,9 proc., Konfederacja – 9 proc., zaś Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,8 proc. Podkreślono, że wspomniany wynik nie dałby partii rządzącej samodzielnej większości.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

8,6 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chęć oddania głosu w najbliższych wyborach parlamentarnych zadeklarowało 62,1 proc. respondentów –  to o ponad 5 pkt proc. mniej niż w przypadku II tury tegorocznych wyborów prezydenckich.

IBRiS zapytał także, na kogo zagłosowaliby wyborcy, gdyby w II turze wyborów prezydenckich spotkaliby się Andrzej Duda i Szymon Hołownia. Andrzej Duda mógłby liczyć wówczas na 49,3 proc. głosów, Hołownia zaś na 42,8 proc.

4,7 proc. respondentów zadeklarowało, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos. W wyborach nie wzięłoby udziału 3,2 proc. badanych.

Polska Agencja Prasowa (PAP) poinformowała, że badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-18 lipca na próbie 1100 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Jarosław Kaczyński zapowiedział „daleko idące” zmiany w PIS

onet.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz