W stolicy obwodu wołyńskiego mężczyzna zajął autobus i wziął jego pasażerów jako zakładników. Grozi bronią i przedmiotem przypominającym ładunek wybuchowy.

“Dziś rano na linię [alarmową] 102 przekazano zawiadomienie o tym, że w centrum Łucka mężczyzna zajął autobus z zakładnikami, ma przy sobie ładunek wybuchowy i broń” – przekazała pół godziny temu agencja informacyjna Interfax-Ukraina. Służby bezpieczeństwa wdrożyły już operację “Zakładnik”. Jak podaje agencja centrum miasta zostało odcięte przez funkcjonariuszy.

Plac Teatralny w Łucku, na którym stoi autobus przejęty przez przestępcę został otoczony przez oddziały policyjnego Specnazu. Agencja informacyjna UNIAN twierdzi, że na placu rozległy się strzały. Autobus rejsowy w którym przetrzymywani są zakładnicy ma powybijane szyby. Według portalu Censor.net.ua szyby są popękane od pocisków. Korrespondent.net donosi, że zakładników jest około 20.

Portal ten twierdzi, że policja już zidentyfikowała sprawcę. Na jego stronie na jednym z portali społecznościowych opublikowano wpis wyrażający “niezadowolenie z systemu”, jednak “konkretnych żądań i pretensji przestępca nie przedstawia”. Policjanci prowadzą z nim negocjacje.

Czytaj także: SBU wykryła składy materiałów wybuchowych dywersantów [+FOTO]

intefax.com.ua/unian.net/korrespondent.net/censor.net.ua/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply