Film ma naruszać ukraińskie prawo.

Komisja ekspercka ds. rozpowszechniania i prezentowania filmów większością głosów postanowiła zakazać pokazywania na Ukrainie dokumentalnego filmu „Ołeś Buzyna – życie poza czasem”. O wydanie decyzji zwróciła się do komisji Narodowa Rada ds. Telewizji i Radia.

Powodem zakazu ma być stwierdzone w filmie naruszenie obowiązującego prawa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraiński dziennikarz i pisarz Ołeś Buzyna został zastrzelony 16 kwietnia 2015 roku w Kijowie. Znany był ze swojego krytycznego stanowiska względem Majdanu oraz nowych władz Ukrainy wyłonionych przez uliczną rewolucję. W sprawie jego zabójstwa  aresztowano Andrija “Mensona” Medwiedkę, byłego żołnierza ukraińskich ochotniczych batalionów Kijów-2 i Harpun oraz Denisa “Allaha” Poliszczuka, członka batalionu UNSO.  Z czasem zostali oni zwolnieni z aresztu i do dnia dzisiejszego nie zostali osądzeni.

Film „Ołeś Buzyna – życie poza czasem” jest dostępny na kanale Youtube.

Kresy.pl / unian.ua / ukranews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz