Były zastępca dowódcy neonazistowskiego pułku “Azow” i deputowany Rady Najwyższej Ihor Mosijczuk uważa, że dwaj członkowie jednostek ochotniczych Kijów-2 i UNSO, podejrzewani o zabójstwo dziennikarza Ołesia Buzyny, powinni otrzymać tytuł “Bohatera Ukrainy”.

“Uważam, że tym, którzy zlikwidowali nienawidzącego Ukrainy Ołesia Buzynę powinno się tytuł Bohatera Ukrainy. To był klasyczny zamach w stylu Bandery i Szuchewycza. Kiedyś w sądzie ich także nazwano mordercami, a teraz czci się jako bohaterów narodowych”– napisał Mosijczuk, deputowany ukraińskiego parlmanetu z ramienia Partii Radykalnej Ołeha Laszki.

Według Mosijczuka, milicja ma niezbite dowody na udział “patriotów”Andrija “Menson” Medwedko, ochotnika z batalionu Kijów-2 i Denisa “Allaha” Poliszczuk z batalionu UNSO w zabójstwie “ukrainofoba”Ołesia Buzyny. Ci jednak zaprzeczają twierdząc, że w dniu morderstwa nie było ich w Kijowie.

facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz