Musk: Apple grozi zablokowaniem Twittera

Elon Musk oskarżył firmę Apple o grożenie zablokowaniem Twittera w swoim sklepie z aplikacjami. Według Muska, Apple nie podał przyczyny dla której miałoby dojść do blokady.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, Elon Musk oskarżył firmę Apple o grożenie zablokowaniem Twittera w swoim sklepie z aplikacjami. Według Muska Apple nie podał przyczyny dla której miałoby dojść do blokady.

Dyrektor generalny Twittera i Tesli, powiedział, że Apple wywiera presję na Twitterze w związku z żądaniami moderacji treści. Nie zostało to potwierdzone przez Apple.

„Apple w większości przestał reklamować się na Twitterze. Czy oni nienawidzą wolności słowa w Ameryce?” – napisał Musk. Później oznaczył konto na Twitterze Tima Cooka, dyrektora generalnego Apple, w innym tweecie, pytając „co tu się dzieje?”.

Zobacz też: Musk zwolnił połowę pracowników Twittera

Jak pisaliśmy, pod koniec października Elon Musk sfinalizował transakcję zakupu Twittera za 44 mld dolarów. Pierwszym podjętym przez niego działaniem było zwolnienie głównych menadżerów.

„Na Twitterze jest wielu utalentowanych ludzi, zwłaszcza od strony inżynierskiej i chcemy zachować jak najwięcej tych talentów” – powiedział Ross Gerber, udziałowiec Twittera i Tesli, dla BBC. Podkreślił jednak, że Musk zakończyć projekty „które nigdzie nie zmierzają”.

Jak informowaliśmy, Elon Musk zawarł pod koniec kwietnia umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Prezes Tesli i najbogatszy człowiek świata miał przejąć w ten sposób kontrolę nad platformą mającą ogromne znaczenie jako tuba polityków na całym świecie i różnego rodzaju aktywistów. W maju poinformował jednak o wstrzymaniu transakcji kupna Twittera do momentu uzyskania szczegółów odnośnie liczby fałszywych kont na serwisie. W lipcu ogłosił nawet, że zrywa umowę kupna. Ostatecznie jednak transakcja została przeprowadzona.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz