Mosbacher: USA z niecierpliwością czekają na partnerstwo z Polską ws. energetyki jądrowej

Amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher oświadczyła, że USA „z niecierpliwością czekają na partnerstwo z Polską” w sprawie energetyki jądrowej. Wcześniej oświadczyła, że polityka Polski w sprawie LGBT przekłada się na decyzje inwestycyjne i militarne.

We wtorek ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, zamieściła wpis, w którym wyraziła nadzieję Waszyngtonu na współpracę z naszym krajem w dziedzinie energetyki jądrowej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„USA z niecierpliwością czekają na partnerstwo z Polską w zakresie rozwoju energetyki jądrowej! To kolejny obszar bliskiej i efektywnej współpracy amerykańsko-polskiej” – napisała Mosbacher na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w sierpniu br. Polska i USA podpisały umowę o współpracy w dziedzinie rozwoju cywilnej technologii jądrowej. Jak informowaliśmy, przed wizytą Mike’a Pompeo w Warszawie „Dziennik Gazeta Prawna” donosił, że amerykańskie władze włączyły zielone światło na transfer technologii nuklearnych do Polski – deklaracje w tym zakresie miały paść podczas niedawnej wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Wcześniej dziennik „Rzeczpospolita” zwracał uwagę, że w branży energetycznej mówiono, że na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu miała nalegać amerykańska firma, która liczy na kontrakt jądrowy na polskim rynku.

Deklaracja ze strony amerykańskiej ambasador padła po tym, jak w rozmowie z portalem WP.pl otwarcie przyznała, że stosunek Polski do „spraw LGBT”, czyli ideologii gender, ma przełożenie na niekorzystne decyzje inwestycyjne i wpływ na sprawy militarne.

„Polska posiada na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym. To się przekłada na niekorzystne decyzje inwestycyjne. Ma również wpływ na sprawy militarne. Nie jest tajemnicą, że wielu kongresmanów jest zaangażowanych w sprawy LGBT. Te kwestie łączą Donalda Trumpa i Joe Bidena” – oświadczyła w rozmowie z Marcinem Makowskim dla Wiadomości WP ambasador USA w Polsce. Treść wywiadu została opublikowana we wtorek.

W niedzielę 50 ambasadorów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych w Polsce wystosowało list otwarty dotyczący sytuacji środowisk LGBT w Polsce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

List zamieściła w niedzielę wieczorem na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dodając uwagę, że „prawa człowieka to nie ideologia”. W liście napisano, że dyplomaci chcieli wyrazić swoje poparcie dla „starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”. Wymieniono przy tym nazwy polskich miast, w których organizowano tzw. parady równości.

Zobacz także: Premier Mateusz Morawiecki skomentował list ambasadorów ws. LGBT

twitter / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz