Premier Mateusz Morawiecki poinformował o czym będzie rozmawiał z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem, który w piątek przybędzie do Polski.

Podczas rozmowy z radiową Jedynką, Morawiecki powiedział, że agenda rozmów z Tillersonem jest „bardzo długa” i że liczy na to, iż „spotkania z panem sekretarzem stanu Tillersonem popchną do przodu kilka bardzo ważnych tematów dla nas”.

„Na pewno będę mówił (…) o Nord Stream 2 – połączeniu gazowym między Rosją, a Niemcami, które – jeśli powstanie – spowoduje, że de facto tranzyt gazu przez Ukrainę będzie już niepotrzebny i co wtedy może się zdarzyć, to aż na pewno warto, żeby sekretarz stanu Tillerson miał pewną świadomość zagrożeń, niebezpieczeństw, ryzyk z tym związanych”” – powiedział Morawiecki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Morawiecki przypomniał, że kwestii bezpieczeństwa energetycznego, polski rząd jest w stałym kontakcie z administracją amerykańską „po to, żeby zmniejszać monopol Gazpromu, zmniejszać dyktat cenowy Rosji względem Europy”.

Premier poinformował również, że będzie rozmawiał z Tillersonem o wzmocnieniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szefowie dyplomacji Rosji i USA rozmawiali o Syrii, Ukrainie Korei Płn.

Kresy.pl / Defence24 / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz