Premier Mateusz Morawiecki poinformował o czym będzie rozmawiał z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem, który w piątek przybędzie do Polski.

Podczas rozmowy z radiową Jedynką, Morawiecki powiedział, że agenda rozmów z Tillersonem jest „bardzo długa” i że liczy na to, iż „spotkania z panem sekretarzem stanu Tillersonem popchną do przodu kilka bardzo ważnych tematów dla nas”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Na pewno będę mówił (…) o Nord Stream 2 – połączeniu gazowym między Rosją, a Niemcami, które – jeśli powstanie – spowoduje, że de facto tranzyt gazu przez Ukrainę będzie już niepotrzebny i co wtedy może się zdarzyć, to aż na pewno warto, żeby sekretarz stanu Tillerson miał pewną świadomość zagrożeń, niebezpieczeństw, ryzyk z tym związanych”” – powiedział Morawiecki.

Morawiecki przypomniał, że kwestii bezpieczeństwa energetycznego, polski rząd jest w stałym kontakcie z administracją amerykańską „po to, żeby zmniejszać monopol Gazpromu, zmniejszać dyktat cenowy Rosji względem Europy”.

Premier poinformował również, że będzie rozmawiał z Tillersonem o wzmocnieniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szefowie dyplomacji Rosji i USA rozmawiali o Syrii, Ukrainie Korei Płn.

Kresy.pl / Defence24 / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz