Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk ogłosił w sobotę kiedy rozpocznie się program “Strzelnica w Powiecie”.

W trakcie konferencji “Sokół – Strzelnica w powiecie” wiceminister Dworczyk ujawnił założenia i warunki programu MON “Strzelnica w powiecie”. Ministerstwo chce dofinansowywać budowę i rewitalizację strzelnic w każdym powiecie w Polsce. Inicjatywa ta adresowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, a także organizacji pozarządowych.

Dworczyk przekazał, że podmioty te będą mogły składać wnioski o dofinansowanie od stycznia 2018 r. Podkreślił, że podania będą rozpatrywane na bieżąco. Koszt budowy strzelnicy nie może być wyższy niż 2 miliony złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Wiceszef MON: strzelnice w każdym powiecie – program rusza w przyszłym roku

Wiceminister oświadczył, że na budowy strzelnic w powiatach MON chce wydać kilkadziesiąt milionów zł. Zaznaczył jednocześnie, że dokładna kwota będzie znana w grudniu. Przed końcem roku poinformujemy, jakie środki przeznaczymy na projekt “Strzelnica w Powiecie. Już teraz możemy powiedzieć, że naszym priorytetem są województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie oraz gminy i powiaty, w których stacjonują wojska operacyjne, ale nie ma tam czynnych strzelnic – tłumaczył Dworczyk.

Wiceszef MON podkreślił, że program nie będzie wspierał budowy i rewitalizacji strzelnic krytych, rozbudowanych i skomplikowanych. Ministerstwo ma finansować obiekty, których koszt wyniesie od kilkuset tysięcy złotych do 2 mln zł. Chcemy, żeby to był program masowy, powszechny. Jesteśmy zdeterminowani na dofinansowanie prostych rozwiązań, które zapewniają duże możliwości szkoleniowe, ale nie są zbyt drogie – tłumaczył.

Dworczyk zaznaczył, że samorządy biorące udział w programie “Strzelnica w Powiecie” mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. wartości inwestycji. Dodatkowo w przypadku organizacji pozarządowych wkład własny nie będzie wymagany.

Zdaniem wiceministra wspieranie organizacji proobronnych, popularyzacja strzelectwa sportowego, proobronnego i myślistwa może skutecznie zachęcić do służby w wojsku. Wierzymy, że będziemy budować rezerwy osobowe Polskich Sił Zbrojnych – tłumaczył. Dworczyk podkreślił, że program “Strzelnica w powiecie” ma pomóc w osiągnięciu wymaganego poziomu wyszkolonych rezerwistów w 2020 r.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply