MON: pilny zakup śmigłowców dla armii z powodu narastającego zagrożenia ze strony Rosji

Według rzecznika resortu obrony, minister Antoni Macierewicz tłumaczy, że „pilna potrzeba operacyjna” dotycząca zakupu śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii musi nastąpić „ze względu na narastające zagrożenie ze strony Rosji”.

Według biura prasowego MON, potrzeba pilnego zakupu miała zostać zgłoszona przez Siły Zbrojne RP. – Minister Macierewicz traktuje tę sytuację poważnie, ponieważ ma świadomość realnego zagrożenia związanego z narastającymi zagrożeniami ze strony Federacji Rosyjskiej– podkreślono.

Przeczytaj: „Pilna potrzeba operacyjna”. MON zaprasza trzy firmy do rozmów ws. zakupu śmigłowców dla wojska

Biuro prasowe MON, w odpowiedzi na pytanie dziennikarza RMF FM ws. nowego postępowania na zakup helikopterów wartego miliard złotych w ramach pilnej potrzeby operacyjnej podało, że rozmowy wynikają z propozycji przedstawionych przez fabryki w Mielcu i Świdniku. – Firma Airbus przekazała informacje o tym, że posiada 10 gotowych śmigłowców typu Caracal – informuje MON. Wczoraj wicedyrektor Biura Operacyjnego MON poinformowała, że nowe postępowanie ws. zakupu śmigłowców zainicjowano w związku z ogłoszeniem przez szefa MON planów pozyskania śmigłowców Black Hawk dla sił specjalnych.

Przeczytaj również: Bell składa Polsce ofertę: wspólny montaż śmigłowców AH-1Z i UH-1Y w razie ich zakupu

Przeczytaj także: Eksperci ostro krytykują pomysł polsko-ukraińskiego śmigłowca

Rmf24.pl / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. piotr3005
  piotr3005 :

  UPAdlina masz rację!!! co się wyrabia, przecież niech Antek się spyta, że ukraińcy nie używają helikopterów ponieważ zostaną w try miga zestrzelone. Niech Antek zainestuje te miliardy w Łuczniku w produkcję karabinów maszynowych, snajperskich, zestawów rpg, pplot, bo jak faktycznie wojna wybuchnie po prowwokacji USA to zostanie nam trzy okręty podwodne, helikoptery bez rakiet i uzbrojenia ale obrona terytorialna która będzie strzelać z procy. W tym czasie jak w 1939 r. wojska niemieckie zajmą ziemie odzyskane z GG w celu ochrony mniejszości niemieckiej. Idioci nie widzą zagrożenia.

 2. azar
  azar :

  Zagrożeniem to jesteś Ty Macierewicz psychopato!!! Piloci będą bezpieczniejsi latając na tzw. miotle niż nowym Twoim wymysłem – świgłowcem stiepka bandery.
  Putin tylko reaguje na to co robi obecnie,,zachód” od i tyle a Ty już srasz w gacie i siejesz panikę. Niezłą ma polewę z takich ja Ty imbecyli.

 3. mop
  mop :

  Absurd, który legł u podstaw wszystkich nieszczęść, które dotykają siły zbrojne to założenie, że wojny nie będzie. W związku z tym wszystkie elementy, które dotyczą gotowości i zdolności bojowych przestawały mieć znaczenie…
  Skandalem jest stan naszej obrony powietrznej.A to, co zrobiono, woła o pomstę do nieba!
  Zapraszamy „naszych sojuszników”, chcemy razem ćwiczyć, a okazuje się, że nie spełniamy podstawowych standardów. To rzeczywiście niepokojące!
  Był prymat działań pozornych – malowanej armii nad realną armią. Generałowie dostrzegający zagrożenie byli albo zwalniani, albo kazano im siedzieć cicho, bo szerzą defetyzm.
  PS…
  AMERYKANIE OBECNIE MAJĄ 100% UDZIAŁOW MIELCU.ILE PIENIĘDZY ZOSTANIEW POLSCE ???
  Od końca lat dziewięćdziesiątych można zaobserwować stała degradację techniczną, ilościową oraz jakościową W.P. Jest to wynik cywilnej kontroli nad armią sprawowaną przez polityków, którzy szefowali MON,którzy w miażdżącej większości byli i są dyletantami w zakresie obrony narodowej np.Macierewicz
  Środowisko Macierewicza i Kaczyńskiego zajmuje się niszczeniem Polski.W ogłupianiu prostych ludzi doszło już do perfekcji. Zamiana naszych pieniędzy na kiełbasę wyborczą skończy się katastrofą. Zgraja szmatławych złodziei i kapusiów dorwała się do władzy i majątku narodowego pod przykrywką haseł i barw narodowych malowana na różowo przez sprzedajnych pseudo publicystów. Brak słów. Gnojowisko.Ale Polacy sobie to coś wybrali.
  Macierewicz usiłuje przykryć swoje machlojki wplątując Polskę w konflikt zbrojny żeby udowodnić swą przydatność jako ministra wojny. Przygotowuje się do tego nakręcając spiralę napięcia i poczucia zagrożenia co stanowi pretekst do militaryzacji społeczeństwa. Coś podobnego ma miejsce w Izraelu, co jak wiemy wynika z faktu iż Izraelczycy wyrąbali sobie państwo na terenie skrajnie nieprzyjaznym. Forsując tezę o „zamachu smoleńskim” Macierewicz pracuje nad tym aby nasz teren uczynić nieprzyjaznym i tym samym uzasadnić formowanie oddziałów, bojówek etc. Groźny i niebezpieczny to człowiek.