Ministerstwo Zdrowia: 246 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało w środę na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. “Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – czytamy w komunikacie.

Jak podał resort zdrowia, łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 246. W środę stwierdzono 8 nowych przypadków. Do tej pory odnotowano w Polsce 5 ofiar śmiertelnych choroby COVID-19.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził w środę, że przygotowania do przeciwdziałania wzrostowi liczby zakażeń koronawirusem w Polsce zaczęły się bardzo wcześnie. “Nasze przygotowania rozpoczęły się gdy wirus pojawił się w Chinach. Bardzo intensywnie zaczęliśmy pracować gdy wirus dotarł do Europy. Tymczasem organizacje międzynarodowe cały czas uspokajały” – stwierdził Szumowski.

Zaznaczył także, że “liczba wykonywanych testów będzie rosła teraz w Polsce bardzo szybko”. “W żadnym kraju na świecie nikt nie wykonuje testów wszystkim” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 3 marca.

Zielonogórski szpital poinformował we wtorek na Facebooku, że udało się wyleczyć polskiego “pacjenta zero”. Jak podano, testy na obecność koronawirusa dały u niego wynik negatywny, co oznacza, że można go uznać za wyleczonego. Pacjent ma opuścić szpital w środę.

„Pacjent zero” przebywał w szpitalu w Zielonej Górze od 2 marca. Do Polski przyjechał autobusem z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. 3 marca testy wykazały u niego obecność koronawirusa. Osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

twitter / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply