Podczas niedzielnego pikniku wojskowego w Łasku, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział szybkie wycofanie ze służby służby samolotów MiG-29 i Su-22.

W niedzielę na pikniku wojskowym w Łasku, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział szybkie wycofanie ze służby samolotów MiG-29 i Su-22 – poinformowało radio RMF24.

Zobacz też: FA-50 – jaką maszynę kupujemy od Koreańczyków

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wykorzystywanie postsowieckiego sprzętu jest niemożliwe. Wycofamy w bardzo krótkim czasie zarówno samoloty MiG-29, jak i Su-22. Oprócz amerykańskich maszyn F-16 i F-35 do polskiego lotnictwa sprowadzone będą południowokoreańskie samoloty szkolno-bojowe” – mówił. „Jestem krytykowany za to, że kupuję nowy sprzęt bojowy dla Wojska Polskiego, bo krytykujący chcieliby pewnie, abym ten sprzęt kupował gdzie indziej” – dodał. „Ja jednak kupuję sprzęt, który jest sprawdzony w boju, który gwarantuje bezpieczeństwo Polski” – przekonywał.

„Dziś w Łasku są F-16, ale tu będą stacjonowały też samoloty F-35. Obrona przeciwpowietrzna Polski będzie silniejsza, będzie mocniejsza. Płynnie wdrożymy te samoloty tak, aby Polska była bezpieczna” – czytamy na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz też: Eurofighter Typhoon zaproponowany Polsce

W ramach wizyty w Łasku odbyło się także spotkanie szefa MON z amerykańskimi z amerykańskimi żołnierzami, którzy wraz z myśliwcami F-22 Raptor stacjonują w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Zobacz też: Szef MON: Planujemy pozyskanie dodatkowych F-35 lub F-15

Kresy.pl/RMF24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz