Szef MSZ tłumaczy się z porażki polskiej dyplomacji.

Witold Waszczykowski udzielił wywiadu Dziennikowi Zachodniemu. Stwierdził, że miał zbyt mało czasu na dobre przygotowanie kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej: Decyzja została podjęta w sobotę przed szczytem – przyznał to zresztą prezes Kaczyński. Naprawdę przez trzy dni nie da się wiele zrobić. Pan Bóg miał siedem dni, by stworzyć świat, a ja miałem trzy, by wypromować kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego.CZYTAJ TAKŻE:
Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej
Waszczykowski po szczycie UE: Zderzyliśmy się z dużą dozą nielojalności i kłamstwa

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że w przypadku wyborów szefa RE w poprzednich wypadkach zawsze był tylko jeden kandydat, a w tym roku było ich dwóch. Waszczykowski stwierdził: Zastosowano wobec nich całkowicie odmienne procedury (…). Kandydata zgłoszonego przez panią premier w ogóle nie dopuszczono do głosu.

kresy.pl / dziennikzachodni.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Zaprawdę Waszczykowski błazna z siebie robisz gdy siebie z Bogiem porównujesz,na co nie zasługujesz.Ciapa z ciebie olbrzymia,co się nieudaczną promocją kandydata na jewropejski stolec „prezydencki” nadyma.Sam zresztą przyznajesz,że w jewropejskiej demokracji kolesi druga kandydatura nie była i nie jest obyczajem.Sam kandydat na kandydata Syriusz Wolski w merytorycznych sprawach dot.Unii jewropejskiej zagina cię bezlitośnie i nie potrzebuje twoich gorzkich żali,twojej durnej litości.