Minister Czaputowicz spotkał się z ambasadorem Rosji

Spotkanie szefa MSZ Jacka Czaputowicza z ambasadorem Federacji Rosyjskiej odbyło się z inicjatywy rosyjskiego dyplomaty.

W komunikacie wydanym przez MSZ spotkaniu w środę z ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiejem Andriejewem zaznaczono, że tematami rozmowy były stan relacji dwustronnych, współpraca na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz dialog historyczny.

Szef polskiej dyplomacji miał przekazać ambasadorowi, że nie ma podstaw do dalszego przetrzymywania wraku samolotu rządowego pod Smoleńskiem przez Rosję, a Polska oczekuje jego zwrotu. Minister Czaputowicz zaznaczył, że nasz kraj oczekuje także zapewnienia swobodnego dostępu do miejsca katastrofy oraz wznowienia współpracy przy budowie pomnika ofiar.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szansa Rosji na uregulowanie stosunków z Polską – pisze rosyjski portal

Dodatkowo minister Jacek Czaputowicz miał przedstawić plany Polski na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Minister wyraził również gotowość do odblokowania dwustronnych kontaktów w wybranych obszarach, wskazując na potrzebę modyfikacji języka i rezygnacji z negatywnej narracji.

ZOBACZ WIĘCEJ: Dlaczego stosunki z Rosją odbierają Polakom rozum

Kresy.pl / msz.gov.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply