“Minie pół roku zanim Polacy się zorientują” – Żukowska o podwyżkach cen prądu

Minie pół roku zanim Polki i Polacy zorientują się o ile to wzrosło – oświadczyła poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy, odnosząc się do kwestii gwałtownego wzrostu cen prądu.

Ceny prądu mogą wzrosnąć od lipca nawet o 30 złotych, ponieważ zakończy się wtedy okres, w którym ceny prądu były zamrożone. O takiej kwocie mówiła minister klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska, odnosząc się do planów okrojenia mechanizmu mrożenia cen energii. Kwestie związane z podwyżkami cen energii były jednym z tematów niedzielnej dyskusji w programie “Śniadanie Rymanowskiego” na antenie Polsat News.

“‘100 konkretów’ nie są realizowane. Kończy się to tym, że Polacy zostają pozostawieni samym sobie, bo podwyżki wejdą w życie już po wyborach samorządowych i europejskich. A wtedy KO nie będzie starała się o głosy” – mówił poseł PiS Jacek Bogucki. Wyraził opinie, że nowy rząd po raz kolejny wprowadza Polaków błąd.

Monika Rosa z Nowoczesnej uważa, że podwyżki nie będą wysokie. Przedstawiciel PSL zarzucił z kolei politykom PiS, że straszenie cenami prądu jest strategią wyborczą tej partii.

“Wszystkie partie kłamią, sytuacja jest dużo gorsza niż nam się wydaje. Obecne zapowiedzi to mydlenie oczu, bo nie da się obniżyć cen energii” – mówił tymczasem wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja). Zarzucił zarówno obecnemu rządowi, jak i poprzedniemu ukrywanie kosztów w rachunkach za prąd. Polityk wyraził opinię, że aby naprawdę obniżyć ceny należy zreformować system certyfikacji CO2 albo z niego wyjść.

Najwięcej komentarzy wywołała jednak wypowiedź Anny Marii Żukowskiej z Lewicy.

Poseł zwróciła uwagę na czas wejścia w życie podwyżek. “Dobrze, że one wejdą w lipcu a nie na przykład w sezonie grzewczym w grudniu. Bo realnie minie pół roku zanim Polki i Polacy zorientują się o ile to wzrosło” – powiedziała.

Zobacz także: Podwyżki cen prądu. Hennig-Kloska “uspokaja”, że nie wyniosą 200 proc.

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply